Wnętrze modern jungle

Wnętrze modern jungle

Ostatnie lata przyniosły we wnętrzach prawdziwa rewolucję. Ciężkie, ciemne meble venge zastąpiono lekkimi i jasnymi meblami w stylu skandynawskim. Projektanci i dekoratorzy coraz częściej stawiają na naturalność i nawiązują do ekologicznych materiałów. Styl modern jungle w salonie to świetna propozycja dla tych którzy cenią elegancką klasykę i dobrze się czują w otoczeniu roślinnych motywów.

 

Wnętrze modern jungle bazuje na stylu modernistycznym, który charakteryzuje się ciekawą geometrią. Szczególnie styl modern classic zawiera w sobie elementy przepychu, łącząc kolory złota czerni lub beżu.
Decydując się na styl modern jungle w salonie powinniśmy wprowadzić bogactwo odcieni zieleni. Butelkowo zielone poduchy dekoracyjne, okazałe kwiaty w donicach oraz grafiki przedstawiające rośliny lub zwierzęta, będą w tym wypadku bardzo pożądane. Wnętrze modern jungle może zawierać imitacje skóry zwierząt, na przykład w formie małego dywanu lub jako okleina na blaty stołów. Wzór zebra czy lampart idealnie komponują się z zielenią oraz barwami ziemi, a także ze złotem.

Ciekawym rozwiązaniem jest fototapeta przedstawiająca liście lub dzikie zwierzęta. Pamiętajmy jednak, że taka tapeta nie może zajmować całej ściany, gdyż w efekcie da poczucie przytłoczenia.
Jeśli chcemy wprowadzić styl modern jungle w salonie, mnogość barw i kolorów nie jest pożądana. Trzymanie się tonacji trzech podstawowych kolorów da spójny i elegancki look.
Wnętrze modern jungle lubuje się w oryginalnych lampach podłogowych. Mogą być one ozdobione liśćmi palmowymi w kolorze złota lub srebra. Na uwagę zasługują też dodatki. Figurki zwierząt, rattanowe donice i pudełka są wisienką na torcie i uzupełniają wnętrze modern jungle.

Styl modern jungle w salonie dedykowany jest zazwyczaj młodym ludziom, zwłaszcza o artystycznym zacięciu. Jest on niezwykle energetyczny i dla statecznych osób może wydawać się nieco zbyt męczący. Pamiętajmy jednak, że nasz dom, to nasze zasady i nawet kiedy lata młodości mamy za sobą, a chcielibyśmy dodać trochę wyrazistości naszemu wnętrzu, styl modern jungle będzie idealny.