Niedobór tej witaminy może zmniejszyć twój poziom pewności siebie

Niedobór tej witaminy może zmniejszyć twój poziom pewności siebie

 

Niektórym z nas pewność siebie przychodzi z łatwością. Takie osoby nie wiedzą czym są kompleksy lub świetnie sobie z nimi radzą. Podejście to pozwala na osiągnięcie wielu sukcesów na polu zawodowym i prywatnym. Jeśli brakuje nam pewności siebie warto rozważyć wizytę u coacha lub terapeuty. Nigdy nie jest za późno żeby zmienić coś w swoim życiu. A takie zmiany mogą okazać się spektakularne i pomóc nam pozbyć się większości problemów.

 

Co jeszcze może pomóc

 

Aby zwiększyć swoją odporność na stres i pomóc w podniesieniu pewności siebie warto uzupełnić swoją dietę o produkty bogate w magnez. Warta uwagi jest także niacyna, znana również jako witamina pp czy witamina b3.

 

Czym grozi niedobór witamin

 

Witamina pp niedobór, czy jest dla nas groźny? Niedobór niacyny może spowodować problemy skórne takie jak swędzenie czy zaczerwienienie. Prowadzi również do bólu głowy, problemów z koncentracją, a w skrajnych przypadkach sprzyja depresji oraz nasila lęki.

 

Odrobina luzu nie zaszkodzi

 

Jeśli uzupełnimy już braki witamin warto zadbać także o nasz umysł. Czasami wystarczy dać sobie odrobinę luzu. Postarać się nie przejmować błahostkami i problemami, na które nie mamy wpływu. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy porównywać się z innymi. Każdy z nas ma inne możliwości, gdzie indziej zaczynał. Nasza sytuacja życiowa zazwyczaj też jest odmienna od koleżanki z pracy. Jeśli już do kogoś chcemy się porównywać to tylko do siebie z przeszłości. Na pewno w jakimś stopniu się rozwinęliśmy na przestrzeni lat. Powinno nam to pomóc w zwiększeniu pewności siebie.