Kącik do medytacji – 10 pomysłów na stworzenie kącika medytacyjnego.

Kącik do medytacji – 10 pomysłów na stworzenie kącika medytacyjnego.

Jak medytować w domu?

W pełnym stresu społeczeństwie, w którym żyjemy, coraz bardziej odczuwalna jest potrzeba spokoju, relaksu i wyłączenia się. A medytacja jest rozwiązaniem. Odkryj 10 pomysłów na medytacyjny kącik w twoim domu!

1. Poduszka medytacyjna zwana zafu.

Przede wszystkim wybierz ciche i ustronne miejsce. Wtedy, aby móc w pełni odciąć się od dzisiejszego świata, nie ma nic lepszego niż być wygodnym. Tworzenie kącika medytacyjnego rozpoczyna się więc od wyboru dobrego miejsca: zafu. Poduszka ta, często wykonana z włókien naturalnych (bawełna lub len), jest niezbędna do praktykowania medytacji w domu. Przez większość czasu okrągłe, kwadratowe lub półksiężycowe, znajdujemy zafu mniej lub bardziej duże, gładkie lub wzorzyste. Po wypróbowaniu kilku z nich w wyspecjalizowanych sklepach, to do Ciebie należy wybór tego, który najbardziej Cię inspiruje! Możesz też zdecydować się na matę do jogi.

2. Świece.

Kiedy już usiądziesz, pamiętaj, aby stworzyć atmosferę Zen w tym, co będzie twoim przyszłym kącikiem medytacyjnym. W tym celu należy zdecydować się na kilka świec tu i ówdzie i zapalić je podczas medytacji, aby stworzyć atmosferę sprzyjającą odpuszczaniu. Baw się rozmiarami, kształtami i kolorami swoich świec, ale wybieraj również świece zapachowe, aby pracować nad aspektem zapachowym. Można również zainstalować latarnie, fotofory lub mały wianek świetlny.

3. Rośliny na rzecz bliskości z naturą.

Medytowanie bez kilku roślin wokół ciebie jest raczej rzadkie. Powitajcie naturę w swojej przestrzeni medytacyjnej instalując kilka zielonych roślin, aby stworzyć miejsce Zen. W ten sposób, dostawać bliżej natura i swój korzyści podczas gdy przynoszący miłego małego dekoracyjnego dotyku twój medytacja kącik.

kącik do medytacji

4. Kadzidełko.

Inny pomysł na wyposażenie miejsca medytacji: kadzidło. Gdy ono konsumuje, ono uwalnia słodkiego zapachu który promuje relaks i odpoczynek, istotni stany umysł w pełni korzystać z korzyści medytacja. Jaśmin, lawenda i kadzidło lipowe są często używane na przykład podczas sesji jogi lub medytacji. Podobnie jak kadzidło, dyfuzor olejku eterycznego pozwala Twojemu ciału i umysłowi zrelaksować się, a tym samym uwolnić wszelkie napięcia, które są szkodliwe dla praktyki medytacji.

5. Tybetańskie miska do medytacji.

Tybetański instrument medytacyjny, miska śpiewająca pozwala na koncentrację i pustkę. Skupiając się na celu uzyskania czystego dźwięku (za pomocą młotka, pocieraj górną część misy ruchami obrotowymi), wyeliminujesz wszelkie wzburzenie. Oprócz zwiększenia koncentracji, misa do śpiewania może być również wyświetlana w miejscu medytacji jako prawdziwy element dekoracyjny.

6. Małe przedmioty dekoracyjne.

Nie przeciążaj swojego kącika medytacyjnego, udekoruj go tak, aby był ci znany. Musisz stworzyć zakątek, w którym poczujesz spokój. Statuetka Buddy, mini-gong, rogacz (naszyjnik różańcowy lub perłowy), miniaturowy ogród Zen, kilka ramek do czystej dekoracji ściennej… to do Ciebie należy udekorowanie swojej przestrzeni tak, aby wyglądała jak Ty.

7. Kamienie do medytacji.

Kolorowe kamienie powyżej odpowiadają 7 głównym czakrom, centrom energetycznym znajdującym się wzdłuż naszego kręgosłupa. Medytacja z tymi kamieniami pozwala naszemu ciału uwolnić się od wszystkich punktów blokady. Dlatego zintegrowanie tych kamieni w waszym zakątku medytacyjnym jest doskonałym pomysłem.

8. Miejsce przed oknem.

Medytowanie przed naturalnym światłem jest interesujące, podobnie jak osiadanie przed naturą, jeśli jedno z naszych okien wychodzi na ogród, góry lub morze. Dlatego też wybierz zakątek, który otwiera się na przyrodę, ale uważaj, aby nie dać się zbytnio rozproszyć światu zewnętrznemu, aby spokojnie medytować. Jeśli nie jest to możliwe, można również usiąść przed ścianą lub w pomieszczeniu odizolowanym od hałasu.

medytacja w domu

9. Minimalistyczna konstrukcja.

Aby medytować w pokoju, trzeba być skupionym. I żeby być skupionym, twój umysł nie może zatrzymać się na naładowanej dekoracji. Radzimy zakazać używania zegarów, wielu bibelotów, ścian pokrytych zdjęciami i inspirować się stylem minimalistycznym. Tak jak tutaj, poduszka i kilka roślin może być więcej niż wystarczające, zwłaszcza jeśli masz małe mieszkanie.

10. Miniaturowy ogród Zen

Wreszcie, można całkowicie zainstalować na małym stole miniaturowy ogród Zen z ładną fontanną wewnętrzną, aby stworzyć świat sprzyjający medytacji. Miniaturowe ogrody pomagają usunąć stres, lęk, napięcie i inne negatywne emocje. Ozdobny i korzystny, zatwierdzamy!

A dlaczego nie medytować w pracy?

Kącik medytacyjny jest nie tylko w domu: może również ożywać w biurze. A dlaczego nie w pracy? Oczywiście nie jest to kwestia przykrycia biurka roślinami, figurkami i świecami i zafu. Ale możesz na przykład umieścić małego Buddę po jednej stronie komputera, a po drugiej miniaturowy ogródek. Podczas twoich przerw, praktykuj kilka minut medytacji, aby wrócić do swojej pracy.

Albo na zewnątrz!

Kto mówi, że kącik medytacyjny może być ustawiony tylko w pomieszczeniach? Na pewno nie my! W domu, w biurze, ale także na zewnątrz, urządzamy miejsce sprzyjające medytacji. I nie jest konieczne, aby mieć ogromny dom z dużym zewnątrz, aby praktykować medytację w domu. W swoim ogrodzie, na tarasie, a nawet na małym balkonie, możesz stworzyć przestrzeń Zen.