Sypialnia w stylu minimalistycznym. 11 podpowiedzi.

Sypialnia w stylu minimalistycznym. 11 podpowiedzi.

Możesz zdecydować się na wnętrze w 100% minimalistycznym stylu. Niezależnie od tego, czy jest to salon, łazienka, sypialnia czy kuchnia, każdy pokój może być urządzony w wyrafinowany sposób. Oto więc jedenaście wskazówek, jak stworzyć pokój w minimalistycznym stylu!

1. Minimalistyczna sypialnia – Naturalna jasność.

Aby uzyskać optymalny styl minimalistyczny, lepiej jest mieć dobrze wyeksponowane pomieszczenie i duże okno wpuszczające naturalne światło. Dla tych, którzy nie mają zbyt jasnego pomieszczenia, graj ze sztucznym światłem, aby stworzyć jasną atmosferę, starając się uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd.

2. Minimalna ilość mebli.

Styl minimalistyczny opiera się na jakości przed ilością. Nie musisz się martwić o stoliki nocne, toaletkę, komodę, stolik nocny, podnóżek. Aby uzyskać pokój o minimalistycznym wyglądzie, wybierz minimum mebli, ale meble wysokiej jakości. Łóżko, garderoba i szafka nocna mogą być więcej niż wystarczające do udekorowania pokoju.

minimalistyczna sypialnia

3. Sortowanie w twojej szafie.

Kiedy już wybierzesz meble, które zatrzymasz i usuniesz te, których się pozbędziesz, zacznij sortować szafę. Uporządkuj garderobę. Zadaj sobie pytanie, czy to lub tamto ubranie sprawia, że czujesz się dobrze. Jeśli nie, to sprzedaj, oddaj lub wyrzuć. To sprawi, że twoja szafa będzie znacznie „lżejsza”!

4. Sypialnia minimalistyczna – Miękka paleta kolorów.

Rzadko (jeśli w ogóle) widzisz żywe kolory jak czerwony czy pomarańczowy w minimalistycznym pokoju. Dlaczego tak jest? Cóż, z tego prostego powodu, że kolory te wywołują niepokój i dlatego nie odzwierciedlają w żaden sposób stylu minimalistycznego. Wybierz paletę miękkich, jasnych, pastelowych kolorów, takich jak biały, jasnoszary, beżowy lub zielony z szarego.

sypialnia w stylu minimalistycznym

5. Harmonizacja kolorów

Harmonizacja odcieni Twojego przyszłego pokoju pozwoli Ci na sublimowanie jego układu. W tym celu opieramy się na ponadczasowych kolorach, które są mieszane razem, aby stworzyć ultra modne skojarzenia. Szary i wodny zielony, sproszkowany róż i złoto lub biały i beżowy jak tutaj, to naprawdę gorące mieszanki.

6. Sypialnia w stylu minimalistycznym – materiały naturalne.

Drewno, len, bawełna, ratan… preferują naturalne materiały, aby umeblować i udekorować swój pokój. Wybierz szorstką drewnianą ramę łóżka, fragment kamiennego muru, ławkę lub małe rattanowe kosze. Doskonałe wyniki gwarantowane!

7. Sypialnie minimalistyczne – prześcieradła płócienne lub bawełniane

Naturalna bielizna pościelowa i bawełna są bezkonkurencyjnie miękkie, jeśli chodzi o zestawy pościelowe. Zapomnij o błyskotliwych wzorach i kolorach i zdecyduj się na proste zestawy w miękkich odcieniach. Białe bawełniane prześcieradła i beżowy zestaw bielizny pościelowej z pewnością wzmocnią Twoją minimalistyczną sypialnię.

sypialnie minimalistyczne

8. Minimalistyczne sypialnie – prosta dekoracja ścienna.

Podobnie jak w salonie, ściany sypialni powinny być urządzone w prosty sposób. Minimalistyczny styl nie oznacza pustki, ale czysta dekoracja ścian jest preferowana. Jak wyżej, wybierz kilka małych półek ściennych, aby uzyskać wygląd kanoników.

9. Małe lub żadne bibeloty na powierzchniach.

Fakt, że nie mamy dużo mebli oznacza, że nie gromadzimy dużo śmieci, na pewno. Ale co z małymi przedmiotami dekoracyjnymi lub bibelotami, które czasami są dla nas tak cenne, że rozstanie się z nimi jest trudne lub wręcz niemożliwe? Radzimy zrobić pierwsze sortowanie w swoich bibelotach, aby zachować tylko ulubione. Niektóre z nich umieść na chwilę na stoliku nocnym, a następnie zmieniaj je na przemian w zależności od pory roku lub kiedy masz na to ochotę.

10. Rośliny.

Czy to w kraju, czy w stylu skandynawskim, czy minimalistycznym, instalacja kilku ładnych małych roślinek w Twoim pokoju to świetny pomysł. Należy jednak uważać, aby nie przeciążać pokoju zbyt dużą ilością zieleni i dowiedzieć się z wyprzedzeniem, jakie rośliny będziesz wnosił do swojego pokoju. Niektóre rośliny są znane z tego, że zapewniają lepszą jakość snu.

11. Minimalizm w sypialni – duży dywan.

Duży dywan w pokoju w mgnieniu oka wnosi ciepły akcent do pokoju. Okrągłe lub prostokątne, wzorzyste lub gładkie, długie lub krótkie stosy, z frędzlami lub bez. Wybór modeli jest nieograniczony. Wybierz stosunkowo duży dywan, a następnie, jak tutaj, umieść go na przykład u podnóża łóżka.