Prosty sposób na tanie donice, które nie wychodzą z mody

Prosty sposób na tanie donice, które nie wychodzą z mody

Donice są potrzebne

Większość z nas – nawet jeśli ktoś nie jest wielbicielem kwiatów – posiada w swoim otoczeniu kwiaty. Szczególnie w przypadku, gdy posiada ogród albo balkon, kwiaty i rośliny doniczkowe stają się niezbędnym elementem wyposażenia. Oczywiście, poza roślinami, niezbędne w tej kwestii są donice, które będą pasowały do wystroju i cieszyły nasze oko.

Drewniane donice

Drewniane donice są coraz bardziej popularne, nie wychodzą z mody od lat. Nawet jeśli na chwilę znikają z katalogów, po chwili wracają do nich z nową ofertą. Drewniane donice są uniwersalne, pasują do wielu aranżacji i stylów, dlatego są tak chętnie wybierane. Można je kupić gotowe, w sklepie z tego typu wyposażeniem, albo spróbować wykonać je samodzielnie. Oto kilka kroków, dzięki którym dowiesz się jak samodzielnie zrobić donicę z desek:

  1. Przygotuj potrzebne materiały i narzędzia: deski, wosk albo farba do drewna, wkręty do drewna, drut, szlifierka, wkrętarka, piła elektryczna albo ręczna,
  2. Odmierz potrzebną długość desek, następnie dotnij je piłą,
  3. Za pomocą wkrętów i wkrętarki skręć deski tak, aby powstała z nich donica,
  4. Użyj szlifierki do oszlifowania kantów doniczek,
  5. Pomaluj deski wybranym produktem,
  6. Teraz możesz zabrać się za zasadzenie kwiatów.

Podsumowanie

Kwiaty do idealne dopełnienie aranżacji i ozdoba domu, tarasu, balkonu i ogrodu. Warto wybrać donicę, która będzie pasowała nawet wtedy, gdy zdecydujemy się zmienić aranżację przestrzeni. Drewniane donice będą więc idealnym i tanim wyborem. Możesz kupić gotowy produkt, albo spróbować wykonać taką donicę samodzielnie. Nie jest to szczególnie trudne, a cały proces zajmie ci około pół godziny. Dzięki temu zaoszczędzić pieniądze, zyskasz możliwość stworzenia dokładnie takiej donicy, jaką pragniesz mieć, a także możesz wykorzystać materiały, które zalegają w twojej piwnicy czy garażu. Pamiętaj, że drewniane donice zawsze i wszędzie wyglądają dobrze, są łatwe do wykonania, a przy odpowiedniej konserwacji posłużą ci przez wiele lat.