Panele – na jakie się zdecydować? Co to są panele winylowe?

Panele – na jakie się zdecydować? Co to są panele winylowe?

Panele podłogowe od wielu lat biją rekordy popularności. Są znacznie tańsze niż parkiet, a sprawiają, że mieszkanie wygląda niezwykle elegancko. Każdy użytkownik może wybrać kolor czy strukturę paneli dopasowaną do swoich potrzeb. Na rynku jest ogromny wybór produktów, które świetnie sprawdzą się zarówno w sypialni, salonie, a nawet w kuchni czy w łazience!

Czy w kuchni i łazience można zdecydować się na panele?

Dla osób, które przyzwyczajone są do tego, że na podłodze w kuchni czy łazience montuje się płytki, zapewne dosyć dużym zaskoczeniem będzie pomysł wykończenia przestrzeni w tych pomieszczeniach z wykorzystaniem paneli podłogowych. Jednak trzeba przyznać, że coraz więcej osób decyduje się na taki krok. W nowoczesnych kuchniach i łazienkach panele na podłodze idealnie uzupełniają aranżację pomieszczeń. Nie każde panele nadają się do tego, aby je zamontować w miejscach, w których jest duża wilgoć. Idealnym rozwiązaniem do montażu w kuchni i łazience będą panele winylowe.

Co to są panele winylowe?

Winylowe panele na podłogę to doskonała propozycja dla każdego, komu na sercu leży elegancki wygląd przestrzeni, a także prosty montaż czy funkcjonalność produktu. Ich cena jest nieco wyższa niż paneli tradycyjnych nadających się do montażu w salonie czy sypialni, jednak dzięki temu ich funkcjonalność znacznie wzrasta. Są one wodoodporne, przez co niestraszna jest im wilgoć panująca w kuchni czy w łazience. Nawet gdy dzieci podczas kąpieli zachlapią podłogę, to nie trzeba się martwić o to, że panele stracą swój elegancki wygląd.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż paneli winylowych?

Powodów można wymienić bardzo wiele, jednak część z nich może mieć kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji. Nie da się ukryć, że podłogi tego typu doskonale się prezentują. Panele winylowe są też powszechnie dostępne, dzięki czemu bez problemu można je kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jest jeszcze jedna zaleta – świetnie wyglądają w połączeniu z nowoczesnymi meblami!