Jak urządzić nowoczesną łazienkę? Czyli łazienka w nowoczesnym stylu

Jak urządzić nowoczesną łazienkę? Czyli łazienka w nowoczesnym stylu

Mała lub duża, z prysznicem lub wanną, ultra design lub bardzo trzeźwa, Twoja łazienka zasługuje na szczególną dekorację. W każdej nowoczesnej konstrukcji łazienka jest jednym z najbardziej odsłoniętych pomieszczeń w domu. Ten pokój może być urządzony w dowolny sposób. Oto kilka pomysłów na wyposażenie nowoczesnej łazienki, aby uczynić ją przytulną.

Łazienka w nowoczesnym stylu – Dostępna powierzchnia.

Głównym celem łazienki jest umożliwienie użytkownikom umycia się. Jest to intymny pokój, który powinien zapewniać zarówno optymalny komfort, jak i dodatkowe dobre samopoczucie. Idealna łazienka jest przestronna, ponieważ może wtedy pomieścić wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne, takie jak umywalka, prysznic, wanna, szafka, wieszak na ręczniki, uchwyt na szlafroki. Jednak granice układu i wyposażenia łazienki opierają się zasadniczo na indywidualnych kryteriach (budżet, gust, dostępna przestrzeń).

jak urządzić nowoczesną łazienkę

Jak urządzić nowoczesną łazienkę? Lokalizacja łazienki.

Idealna lokalizacja łazienki znajduje się tuż obok pokoi. W dużym domu lub dwukondygnacyjnym mieszkaniu można zdecydować się na łazienkę z wanną dla dzieci i dodatkowym prysznicem w pobliżu sypialni rodziców. Zasada komfortu i dobrego samopoczucia wymaga zainstalowania łazienki z niezależnym prysznicem, zarezerwowanej wyłącznie dla dzieci dla gospodarstwa domowego powyżej 4 osób. Ponadto łazienka musi znajdować się wystarczająco blisko miejsca, w którym znajdują się wylewki, aby zachęcić do naturalnego nachylenia odpływu.

pomysł na nowoczesną łazienkę

Pomysł na nowoczesną łazienkę – Przestrzeń.

Niezastąpiona w nowoczesnej łazience, przestrzeń do przechowywania musi być tak różnorodna i liczna, aby można było w niej przechowywać produkty kosmetyczne, ręczniki i niezbędne rzeczy w skrzyni na lekarstwa. Półki ścienne, haki, półki i stojaki na ręczniki są referencjami przechowywania w nowoczesnej łazience. Można je wybrać w różnych rozmiarach, w zależności od dostępnej przestrzeni. Jednostki naścienne oszczędzają miejsce w małej łazience. Meble z ich czystymi liniami dodają nutkę oryginalności i optymalizują pojemność przestrzeni. Meble skandynawskie stały się w ostatnim czasie bardzo popularne, a także bardzo popularne w łazienkach: nadają łazience prosty, nowoczesny wygląd, pozostawiając Ci wolną rękę do dekoracji.

łazienka w nowoczesnym stylu

Nowoczesna duża łazienka – Prysznic czy wanna?

Oczywiście, umieszczenie wanny w małej łazience byłoby idealnym sposobem na dalsze zmniejszenie dostępnej powierzchni. Idealnym rozwiązaniem w przypadku braku miejsca w łazience jest wybór otwartej przestrzeni z prysznicem typu walk-in. Ale brodzik też zrobiłby tę sztuczkę. Drzwi lub ściana mogą być dodane, jeśli są umieszczone w narożniku. Kabiny prysznicowe i wanny będą lepiej wyglądać w przestronnej łazience.

nowoczesna duża łazienka

Jak urządzić nowoczesną łazienkę? Oświetlenie.

Podobnie jak w innych pokojach w domu, światło również powiększa przestrzeń w łazience. Można to osiągnąć poprzez tworzenie efektów świetlnych lub poprzez wybór jednolitego i mocnego oświetlenia. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na instalację reflektorów punktowych do zabudowy, czy ściennych, pomyśl o dodaniu luster na ścianach, aby stworzyć szczególnie jasną i lśniącą atmosferę w Twojej łazience.

 

Inny artykuł “Jak zaprojektować i urządzić łazienkę” na inspirehome.pl/jak-zaprojektowac-lazienke-kluczowe-kroki/