Zasłony czy rolety – na co się zdecydować? Rolety na okno narożne

Zasłony czy rolety – na co się zdecydować? Rolety na okno narożne

Niedobór promieni słonecznych jest tak samo niekomfortowy jak ich nadmiar. Gdy słońce mocno świeci przez okno, a jego promienie padają na monitor komputera czy telewizor, to potrafi to być dosyć mocno frustrujące. Co zrobić, by mieć większy komfort? Można skorzystać z jednego spośród kilku rozwiązań. Jeszcze jakiś czas temu wiele osób wybierało tradycyjne zasłony, jednak obecnie w modzie są już inne produkty. Zaliczają się do nich rolety i żaluzje oraz folie przeciwsłoneczne (np. typu lustro weneckie).

Rolety – kiedy się sprawdzą?

Rolety to doskonałe rozwiązanie do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym, sypialni, a nawet do łazienki. Nie wymagają podwójnego karnisza. Montuje się je bezpośrednio na oknie. System obsługi rolet jest prosty. Podobnie – nie sprawia większego problemu utrzymanie ich w czystości, choć w tym przypadku wiele zależy oczywiście od tego, z jakiego materiału zostały wykonane. Często, by pozbyć się z nich kurzu, wystarczy przetrzeć rolety wilgotną szmatką. Warto się w tym względzie trzymać zaleceń producenta.

Czy rolety można zamontować na wszystkich oknach?

Co do zasady tak – rolety można montować na oknach różnych typów, jednak trzeba mieć na uwadze, że są przypadki, gdy rolety powinny zostać dobrane do specyficznych wymagań konkretnego okna. Dzieje się tak np. przy oknach dachowych oraz oknach narożnych. Ten typ okien jest coraz popularniejszy w projektach domów jednorodzinnych. Pozawalają one doświetlić kuchnię czy salon, jednak wyzwaniem staje się ich zaciemnienie, gdy promienie słoneczne zaczynają być uciążliwe. Rolety na okno narożne to doskonały wybór. Sprawdzą się we wnętrzach każdego typu – niezależnie od tego, czy panuje w nich rustykalny, modernistyczny, czy może minimalistyczny klimat. Istotny staje się w tym przypadku sposób montażu. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy po zamontowaniu rolet da się swobodnie otworzyć okno. Dobrym pomysłem może być montowanie rolet w świetle szyby. Dzięki temu nie wychodzą one poza ramę okienną i nie utrudniają otwierania okien, a wyglądają bardzo elegancko.