Nowoczesne dodatki do salonu

Nowoczesne dodatki do salonu

W aranżacji mieszkania szczególną rolę odgrywają dodatki. To one dodają wnętrzom charakteru, ocieplają pomieszczenia i wpływają na nastrój. Salon to jedno z pomieszczeń, w którym spędzamy dosyć sporo czasu. To najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w mieszkaniu.

 

Urządzamy w nim wszystkie imprezy rodzinne, zapraszamy znajomych, a także spędzamy wolny czas przed telewizorem. Najtańszą opcją zmiany wystroju mieszkania jest wymiana dodatków – zasłon, poduszek, dywanu, obrazów. Kolorowe zasłony i poduszki dobrane do stylu pomieszczenia, odmienią i ocieplą jego wnętrze. Odpowiednio dobrany dywan, na przykład w geometryczne wzory, doda charakteru i wprowadzi trochę nowoczesności. W salonie świetnie sprawdzą się także meble rattanowe, takie jak fotele, kwietniki czy kosze.

 

Na klimat w salonie ogromny wpływ ma także oświetlenie. Stylowa lampa podłogowa lub stołowa nie tylko wpłynie na klimatyczny nastrój wieczorem, ale również przyda się na przykład przy czytaniu książki. Półki w salonie to kolejna strefa do zagospodarowania dodatków. Możemy postawić na nich świece zapachowe w ozdobnych świecznikach. Dodatkowo salon to idealne miejsce dla roślin i świeżych kwiatów. Nie tylko oczyszczą powietrze, ale mogą stać się naszą wizytówką i wyznacznikiem aranżacji.