W jaki sposób można wykorzystać płytę OSB?

W jaki sposób można wykorzystać płytę OSB?

Płyta OSB to nowoczesny i wytrzymały materiał drewnopochodny, który ma bardzo dużo możliwości zastosowania w codziennym życiu. Materiał ten bardzo często używany jest w budownictwie oraz w wykończeniu wnętrz. Z płyt takich można tworzyć między innymi zewnętrzne i wewnętrzne poszycia nośne dachów i ścian. Wysokiej jakości płyty OSB 4 nadają się również doskonale do tworzenia konstrukcji domów i dachów, w przypadku budynków tworzonych metodą szkieletową. Często płyty te wykorzystywane są również jako zamiennik dla sklejki lub litych desek.

Kolejne popularne zastosowanie płyt OSB to tworzenie z nich poszycia podłogowych podkładów oraz stropów, na przykład jako dedykowane podłożone pod położenie papy podkładowej lub bitumicznych gontów. Z płyty OSB tworzone są również szalunki pod wylanie fundamentów lub innych betonowych konstrukcji. Odpowiednio przygotowany materiał może być wykorzystywany również jako okładzina podłogowa lub materiał konstrukcyjny do przeróbki pomieszczeń gospodarczych, tworzenia dodatkowych ścian działowych, czy też przybudówek. W branży budowlanej, płyty te mają naprawdę szerokie zastosowanie.

Co jeszcze możemy zrobić z płytami OSB?

Płyty OSB bardzo chętnie wykorzystywane są również w branży meblowej. Mogą posłużyć do stworzenia wytrzymałych mebli, z których będziemy korzystali przez lata. Na rynku znajdziemy między innymi modele, które w całości powstają z takich płyt lub płyty są ich ważną częścią. Są to między innymi regały oraz półki. Sprawdzają się one zarówno w przestrzeniach takich jak garaże i warsztaty, ale również we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym. Płyty te bardzo często są również budulcem ramy w przypadku tapicerowanych mebli wypoczynkowych.

Atuty płyt OSB dostrzegają również producenci opakowań, na przykład oryginalnych opakowań na alkohol lub do przewożenia innych rzeczy. Materiał ten może być wykorzystywany również w tworzeniu dekoracji, czy też zabudowy targowej. Jest tani, łatwy w transporcie oraz prosty w obróbce, dlatego wciąż cieszy się dużą popularnością i znajdziemy go w każdym renomowanym sklepie z materiałami budowlanymi i konstrukcyjnymi. Odpowiednio wykorzystywana płyta OSB może służyć przez wiele lat.