Szafka nocna dębowa – sposób na funkcjonalną aranżację

Szafka nocna dębowa – sposób na funkcjonalną aranżację

Sypialnia to miejsce codziennego relaksu, z reguły wyposażone w bardzo funkcjonalne meble. Jednym z nich jest dębowy stolik nocny. Ich cechą wspólną jest naturalny i trwały surowiec. Dąb to nasz rodzimy gatunek liściasty. Dębowa szafka nocna będzie nie tylko funkcjonalna, ale i szlachetna.

Pomimo ewolucji trendów, drewno nadal pozostaje modne. Jest jednym ze szlachetnych materiałów, zwłaszcza dąb, co daje ogromne możliwości przy projektowaniu i tworzeniu mebli. Drewniane stoliki nocne wpisują się we wszystkie aktualne i ponadczasowe trendy.
Z łatwością będziesz w stanie idealnie dopasować je do pomieszczenia.

Dębowy stolik nocny uzupełni przestrzeń w pokoju

Dębowy stolik nocny to mebel, który będzie Ci służył przez wiele lat. Naturalny surowiec ma wiele zalet. W porównaniu do innych gatunków ciężkich dąb jest bardzo trwały. To z kolei przekłada się na konstrukcję stolika. Jest odporny na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne. Lite drewno dobrze znosi wszelkie warunki panujące w pomieszczeniu. Cały czas pracuje, co czyni go szlachetnym na przestrzeni lat.

Dębowy stolik nocny jest łatwy w użyciu. Wystarczy od czasu do czasu pomalować jego powierzchnię. Można także zmienić jej kolor, jeśli ten pierwotny nie spełnia już Twoich oczekiwań. W ten sposób stolik nocny będzie Ci służył przez wiele lat. Meble drewniane są antystatyczne. Nie gromadzą na powierzchni kurzu i alergenów, więc są przyjazne alergikom.

Dobrze dopasowana dębowa szafka

Szafka nocna dębowa pełni funkcję dekoracyjną i użytkową. Powinna być dopasowana do wielkości i aranżacji pomieszczenia.
Przede wszystkim należy zmierzyć miejsce i wybrać dwa stoliki, które zmieszczą się po obu stronach łóżka. Jeśli stawiasz na praktyczne rozwiązania, to dębowa szafka nocna wyposażona  szuflady spełni Twoje wymagania. Mebel zazwyczaj ma półkę oraz jedną lub dwie szuflady i zewnętrzny blat.
Dzięki temu połączeniu nawet mała szafka stanie się funkcjonalną szafką do przechowywania prywatnych przedmiotów.

Szafki dębowe mają ciemny odcień i dobrze komponują się z klasycznie urządzonymi pomieszczeniami. Oprócz tego można wybrać również jaśniejsze odcienie, nawet w bieli lub beżu. Świetnie wyglądają w małych pomieszczeniach, które wymagają optycznego powiększenia za pomocą akcesoriów i oświetlenia.

Szafka czy stolik – co wybrać?

Przestrzeń przy łóżku to miejsce na rzeczy, które chcemy mieć pod ręką. Dostęp do niezbędnych elementów musi być prosty i nieograniczony.
Odpowiedzią jest szafka lub stolik nocny drewniany. Elementem łączącym oba meble jest blat. Musi być wystarczająco duży, aby z łatwością pomieścić: Nikt chyba, nie wyobraża sobie sypialni pozbawionej nocnej lampki. To ona swoim miękkim światłem tworzy przytulny klimat wnętrza. Jeżeli lubisz czytać w łóżku, to lampka jest do tego celu niezbędna. I tu też przydaje się stolik. Można na nim odłożyć książkę.
Blat jest także miejscem na smartfona, filiżankę herbaty czy inne przedmioty. Jeżeli mamy ich zbyt wiele przestrzeń blatu może być za mała.
Tu z pomocą przychodzą szafki nocne. Ich przewagą nad stolikami jest to, że posiadają szuflady.

Dlaczego warto kupić drewniane meble?

Meble wykonane z drewna nadają mu odpowiednią wagę, ale go nie zagracają. Szafka nocna dębowa pasuje nie tylko do drewnianego łóżka, ale również do kontynentalnego, czy tapicerowanego. Pasuje do wnętrz klasycznych i nowoczesnych.
Drewniane meble to nie tylko walory estetyczne. Mają także właściwości zdrowotne. Drewno ma właściwości antystatyczne. Nie przyciąga drobin kurzu i nie wchłania wody. Szczególnie polecane są osobom cierpiącym na alergie.