Najlepsza osłona do okien o nietypowym kształcie? Rolety plisowane!

Najlepsza osłona do okien o nietypowym kształcie? Rolety plisowane!

Wybór osłon przeciwsłonecznych na rynku jest ogromny. Możesz wybierać spośród klasycznych żaluzji aluminiowych, eleganckich żaluzji drewnianych, czy też wielu rodzajów rolet materiałowych. Ilość potencjalnych osłon zmniejsza się w momencie, gdy do osłonięcia masz okno o nietypowym kształcie. Wówczas zawęża nam się ilość dostępnych rozwiązań, a zdecydowanie najbardziej polecanym wariantem są rolety plisowane.

W przypadku posiadania okien tradycyjnych nie ma żadnego problemu. Wówczas możemy wybierać z całego arsenału różnych osłon przeciwsłonecznych. Żaluzje, rolety materiałowe, rolety rzymskie, a może rolety dzień i noc? Każdy z tych wariantów jest możliwy do zastosowania.

A co jeśli nasze okno jest w kształcie koła, trapezu lub trójkąta? Wówczas nie wszystkie wyżej wymienione osłony możesz zastosować. Do okien o nietypowym kształcie w pewnych wypadkach można zamontować żaluzje drewniane i aluminiowe, natomiast najbardziej uniwersalne pod tym względem będą rolety plisowane.

Kiedy zastosować plisy?

Oczywiście rolety plisowane są doskonałą osłoną nie tylko do okien o nietypowym kształcie. Często ten rodzaj rolet nazywany jest jako najbardziej uniwersalna osłona przeciwsłoneczna. Dlaczego? Otóż oprócz wyżej wymienionego zastosowania, plisy są również doskonałym rozwiązaniem do zastosowania na dużych przeszkleniach. Są także świetną alternatywą dla klasycznych rolet dachowych, gdyż właśnie na oknach na poddaszu plisy znajdą również swoje zastosowanie.

O najpopularniejszym rodzaju rolet plisowanych dwukierunkowych więcej przeczytasz tutaj: https://modniewoknie.pl/przeslony-okienne/plisa-dwukierunkowa.

Wróćmy jednak do zastosowania plis na oknach o nietypowym kształcie. Okrąg, trójkąt czy trapez – wszędzie tam dobrym wyborem mogą być właśnie rolety plisowane. Pamiętaj jednak, że plisy do okien o nietypowym kształcie możesz zastosować, ale tylko i wyłącznie po wcześniejszej konsultacji ze sprawdzonym specjalistą. To on może dokonać fachowego pomiaru i ocenić, czy istnieje szansa wyprodukowania na wskazane okno dedykowanej osłony przeciwsłonecznej.

Bogactwo kolorów w tkaninach najwyższej jakości

Tkaniny są podstawowym elementem rolet plisowanych. Są w tym wypadku naprawdę wyjątkową osłoną, ponieważ do dyspozycji masz prawie 600 materiałów. Są to tkaniny transparentne, półprzezroczyste oraz zaciemniające. Dzięki tak bogatemu wyborowi z łatwością dobierzesz plisy do swojego wnętrza – także takiego, w którym zdecydowałaś się na niestandardowe okna.

Warto zaznaczyć, że plisy to nie tylko duża ilość dostępnych materiałów, ale przede wszystkim ich najwyższa jakość. Decydując się na to rozwiązanie u sprawdzonego producenta otrzymujesz gwarancję wysokiej jakości wykonania. Otrzymasz osłonę, która będzie Ci służyć przez wiele długich lat.