Wnętrza stylu boho. Cyganieria w mieszkaniu. 10 pomysłów na pokój w stylu bohema.

Wnętrza stylu boho. Cyganieria w mieszkaniu. 10 pomysłów na pokój w stylu bohema.

Ratan, welony, frędzle, makrama, kapelusze juju, – 10 pomysłów na pokój w stylu cyganerii. Czym właściwie charakteryzuje się styl boho?

1. Zasłony nad łóżkiem.

Jaki byłby pokój w tylu bohemy, gdyby nie miał welonów? Odważ się, aby daszek łóżka w jasnym kolorze dodawał miękkości i spokoju do Twojego pokoju. Pudrowy róż, kremowa biel, beż i inne pastelowe kolory – czas pomarzyć o ładnym wystroju godnym bajki.

2. Kapelusze juju i makrama.

Niemożliwe jest stworzenie cygańskiej atmosfery bez włączenia do wystroju makramy, czy kapeluszy juju! Niezależnie od tego, czy zrobisz je sam, czy kupisz je w Internecie lub w sklepach z artykułami dekoracyjnymi, te elementy dekoracyjne nadadzą Twojemu pokojowi styl bohemy. Biały, beżowy, czarny – nie wahaj się bawić kolorami, rozmiarami i kształtami!

3. Poduszki i dywany frędzlowe.

Inne niezbędne elementy w czeskim pokoju: poduszki i dywany frędzlowe. Nie ma nic piękniejszego niż poduszki boho w ciepłych kolorach do dekoracji narzuty. Cekiny, miękkie kolory i motywy berberyjskie zostaną dodane do poduszek i dywanów.

wnętrza styl boho

4. Wianki świetlne.

Aby stworzyć baśniową atmosferę, pomyślcie o lekkim wianku! Jak tutaj, załatw to nad łóżkiem, żeby wyglądało bardzo gorąco. Jak tylko zapadnie noc, włączcie go, aby oświetlić pokój tysiącem świateł.

5. Suszone kwiaty.

Suszone kwiaty, bukiety świeżych kwiatów, fałszywe kwiaty – włącz je do swojego wystroju bez zwłoki! Przewieś bluszcz przez zasłony jak wyżej, aby dodać jeszcze więcej uroku twojemu pokojowi.

6. Trawa z pampy.

Trawa z pampy, suszona roślina pochodząca prosto z Ameryki Południowej, jest od kilku lat bardzo popularna we wnętrzu. I to nie bez powodu! W wazonie, przytwierdzona do ściany, wisząca, w koronie – pampa nigdy nie przestaje nas uwodzić.

7. Kaktusy i inne rośliny sucholubne.

W koszykach rattanowych, sukulenty doskonale pasują do każdego wnętrza. Niezależnie od tego, czy Twój pokój jest skandynawski, przemysłowy czy czeski, sukulenty takie jak kaktus czy aloes doskonale wkomponują się w wystrój.

bohema styl

8. Fotel ratanowy.

Pewnie widziałeś już ten typ ratanowego krzesła w czeskich wnętrzach. Majestatyczny, jak tron, ten fotel jest prawdziwym elementem dekoracyjnym. Zainstaluj go na przykład w rogu swojego pokoju, a następnie umieść na nim poduszki, rośliny, kosze i dywany wokół niego, a nad nim zasłonę, tak jak tutaj dla 100% bohemy.

9. Boho wzorzyste podnóżki.

Kolejny element do wkomponowania w dekorację jego bohemy pokoju? Podpórka! Czy to rattan, tkanina czy wełna, kolorowy czy zwykły, puf ma teraz swoje miejsce w dekoracji. Jako siedzisko lub po prostu do dekoracji, boho wzorzysty podnóżek jest jednym z podstawowych elementów dla bohemy dekoracyjnej.

mieszkanie styl boho - wystrój wnętrz

10. Lusterka z ratanowym obramowaniem.

Wreszcie, aby Twój pokój mógł zaznaczyć wszystkie pudełka bohemy, nic lepszego niż małe ratanowe lusterka. Aby ubrać swoje ściany, nie wahaj się naprawić kilku luster w sposób rozłożony lub tryptykalny. Postaw na bardziej oryginalne kształty niż zwykły okrąg.