Balustrady szklane

Balustrady szklane

Połączenie różnych stylów aranżacyjnych stworzyło współczesny trend stylizacyjny – dobrym przykładem kolażu dwóch stylów wnętrzarskich jest mieszanka brzmień loftowych i skandynawskich. Surowy loftowy klimat betonu, stali i szkła dobrze komponuje się z drewnem, ciepłem i dużą przestrzenią Skandynawii. Uzupełnieniem obu stylów jest szklana balustrada.

Produkty z tego materiału nie tylko podkreślają świeży kolaż aranżacyjny, ale także wpuszczają więcej światła, zniechęcają do zadymionych latem szyb i chronią okna przed wścibstwem sąsiadów. Balustrady balkonowe Pierwsze pisemne wzmianki o wyrobach ze szkła pochodzą z IV tysiąclecia p.n.e. Balustrady szklane mają długą historię i sięgają czasów rzymskich. Jednak pierwsze szklane okna powstały około 100 roku p.n.e. W 1952 roku opracowano innowacyjny system pływaków. Dzięki temu możliwe było opracowanie idealnie gładkiej i jednolitej powierzchni szkła. Dziś w przemyśle stosuje się szkło hartowane, laminowane. Oferuje on nie tylko większą swobodę projektowania, ale także wysoki stopień bezpieczeństwa. Podkreśla monumentalny dom w stylu rzymskim lub wspaniałe okna, które można znaleźć w Paryżu.

Balustrady szklane nadają się do szerokiej gamy stylów architektonicznych i projektów wnętrz. Optycznie powiększają przestrzeń nie ingerując w piękny design, a przy tym są trwałe i bezpieczne. Dodane ramki zdobią surową, chłodną szybę i podkreślają takie elementy jak elewacje, schody czy podłogi. Szklane bariery dają również wiele możliwości aranżacyjnych. Przydymione szkło doskonale uzupełnia betonowe płytki i nagie wodotryski w stylu loftowym. Z kolei przezroczyste doskonale odsłaniają duże przestrzenie w pomieszczeniu i nie ograniczają go swoją obecnością. W przypadku klasycznych balkonów kolorowe lub mlecznobiałe osłony mogą chronić mieszkańców przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

Luksus posiadania balustrad ze szkła

Balustrady szklane Kraków to luksusowy produkt dla wymagających klientów, którzy cenią sobie nowoczesność i elegancję. Odpowiednio dobrane sprawiają, że projektowane wnętrze wyróżnia się. Balustrady szklane to coraz popularniejsze rozwiązanie. Są one nowoczesną alternatywą dla metalu i drewna.

Zaspokajają one gusta i oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Nasz produkt: poręcze szklane są wykonywane w Warszawie i są w pełni bezpieczne i funkcjonalne.

Dzięki specjalnie zaprojektowanym uchwytom i odpowiedniej grubości szkła, nigdy nie ustępują one konkurencyjnym produktom wykonanym z metalu lub drewna. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, balustrady szklane nie wymagają dodatkowego mocowania do słupów, łączników, ścian czy sufitów.

System mocowania szyby okiennej zapewnia sztywność, trwałość i wieloletnie bezpieczeństwo. Elementy składające się na szklaną balustradę są elementami długotrwałymi.

Dzieje się tak dlatego, że zarówno szkło, jak i aluminium czy stal nierdzewna są odporne na upływ czasu. Balustrady szklane to rozwiązanie, które z roku na rok szybko zyskuje na popularności. Ich nowoczesny wygląd sprawia, że są stylowym dodatkiem do nowych budynków, jak również do odnowionych starszych obiektów. Balustrady szklane wykonane są z ponadczasowych materiałów takich jak stal nierdzewna i szkło. Balustrady szklane pełnią nie tylko funkcję ochronną dla balkonów, tarasów i schodów, ale także stanowią element dekoracyjny dzięki szerokiej gamie wariantów kolorystycznych szkła. Jako takie jest to rozwiązanie ponadczasowe, które dopełnia formę.