Chcesz kupić mieszkanie? Sąsiedztwo ma znaczenie!

Chcesz kupić mieszkanie? Sąsiedztwo ma znaczenie!

Odpowiadając sobie na pytania: gdzie, jeśli już zdecydowałbym się na zakup nieruchomości, chciałbym mieszkać i najważniejsze – w jakim sąsiedztwie, robimy już duży krok w kierunku rozwinięcia dylematu o nazwie kupno mieszkania.

 

Gdyż częstokroć jest to prawdziwy dylemat: od wielu wątpliwości (czy mogę i powinien) po wahania (jaki kolor farb do ścian wybrać). Precyzując jednak choć jeden faktor, jesteśmy coraz bliżej sukcesu. Może więc faktor – sąsiedztwo? On może mieć znaczący wpływ na kupno.

 

Mieszkania różnią się, choćby w Warszawie, nie tylko pod względem budownictwa, ale i zamieszkałych ich mieszkańców. Inni mieszkają na starej Ochocie, inni na Białołęce, inni w Ursusie… Jeśli będziemy wiedzieć, jakimi osobami chcemy się otaczać, od jakich czerpać energię i wymieniać poranne uśmiechy – będziemy bliżej, coraz bliżej celu o nazwie kupno, mieszkania w rzeczy samej, ale również kawałka życia. Pamiętajmy o tym i o jeszcze jednej rzeczy – pozory mylą i nowe budownictwa z tak zwanymi młodymi ludźmi sukcesu mogą być czasem dużo trudniejsze we współżyciu niż wielka płyta…