Jak stworzyć nowoczesną kuchnię? Czyli szafki kuchenne z szufladami IKEA

Jak stworzyć nowoczesną kuchnię? Czyli szafki kuchenne z szufladami IKEA

Wystrój mieszkania to ważna sprawa. Jednak w szale dobierania dodatków i modnych elementów nie można zapomnieć o tym, że mieszkanie powinno być też funkcjonalne i urządzone w sposób praktyczny. Jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest kuchnia. W ostatnich latach modne są meble na wysoki połysk. Jest to wizualnie ciekawe rozwiązanie, choć wyjątkowo niepraktyczne przy obecności w domu zwierząt i małych dzieci. Efekt zachwyca, jednak by utrzymać fronty w nieskazitelnej czystości, trzeba się codziennie solidnie napracować.

Kuchnia w stylu nowoczesnym – o czym pamiętać?

Po pierwsze – kolorystyka. Im mniejsza przestrzeń w kuchni, tym lepiej jest zastosować jak najjaśniejszą kolorystykę. Ściany można pomalować farbami w kolorze białym, szarym czy kremowym – wszystko zależy od tego, jaki odcień będą miały kuchenne meble i podłoga. Co do podłogo, to coraz chętniej są wybierane płytki podłogowe stylizowane na drewniane deski. Dają one ciekawy efekt w połączeniu z jasnymi szafkami i ciut ciemniejszymi blatami kuchennymi.
Rustykalny wystrój przestrzeni kuchennej powoli odchodzi w zapomnienie. Na każdym kroku można spotkać się z minimalistycznymi aranżacjami, w których ilość dodatków i ozdób została znacznie ograniczona

Meble kuchenne – jakie wybrać?

Gdy zostanie już ustalona ostateczna kolorystyka ścian oraz podłóg w kuchni, to pora na wybór eleganckich i funkcjonalnych mebli. Najlepiej zainwestować w meble, które łatwo jest utrzymać w czystości. W każdej kuchni przydatne mogą się okazać szafki kuchenne z szufladami ikea. Są niezwykle prakyczne – zmieści się w nich nawet pokaźna kolekcja sztućców i przyborów kuchennych. W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć także podświetlenia. Prócz światła górnego warto pomyśleć również o podświetleniu kuchennych szafek. Stworzony w ten sposób niezwykły klimat pomieszczenia sprawi, że cała rodzina chętnie będzie spędzała ze sobą czas w kuchni – jeżeli tylko jest tam na tyle miejsca, to warto do kuchni wstawić duży stół – może służyć zarówno jako blat roboczy, jak i miejsce do spożywania posiłków.