Jak odnowić stare meble- okleina meblowa

Jak odnowić stare meble- okleina meblowa

Odnawianie wnętrza nie zawsze musi się wiązać z dużymi kosztami. Czasami wystarczy kilka sprytnych rozwiązań, aby cieszyć się odmienionym pomieszczeniem. Jak odnowić stare meble bez malowania i drogiej renowacji?
Okleina meblowa daje nam ogrom możliwości. Wśród wielu modeli dostępnych na rynku sprzedażowym znajdziemy okleiny stylizowane na drewno, płytki lub marmur. Dużą popularnością cieszy się ostatni okleina meblowa o aksamitnej fakturze.

 

Kiedy nie wiemy, jak odnowić stare meble powinniśmy na początek pomyśleć, jakich efektów oczekujemy. Nagromadzenie różnych wzorów i faktur, może dać w efekcie wrażenie bałaganu i chaosu.
Zanim okleina meblowa zagości na naszym wyposażeniu, powinniśmy odpowiednio przygotować powierzchnię. Meble myjemy przy pomocy detergentu i ściereczki oraz wycieramy do sucha. Kiedy mamy już oczyszczone fronty i blaty, musimy zmierzyć i zapisać wymiary, a następnie przy pomocy ostrych nożyczek lub specjalnego nożyka wyciąć odpowiednie elementy z rolki okleiny.

 

Jeśli zastanawiamy się, jak odnowić stare meble przy pomocy okleiny, możemy wybrać wzory, które są podobne do tych, które mieliśmy do tej pory. Takie podejście jest znacznie bezpieczniejsze niż eksperymenty. Jeśli jednak marzy nam się zupełnie nowy look w mieszkaniu, możemy zaszaleć i nic nie stoi na przeszkodzie byśmy wybrali oryginalną okleinę w zwierzęce wzory lub imitującą postarzane drewniane deski.
Dobrej jakości okleina meblowa daje niesamowite efekty. Jeśli jest umiejętnie położona, podnosi walory estetyczne mieszkania. W poszukiwaniu inspiracji, na temat tego, jak odnowić stare meble, możemy posłużyć się internetem. W sieci znajdują się filmy instruktażowe, jak wykonać taką czynność krok po kroku.