Na co zwrócić uwagę wybierając meble w stylu prowansalskim?

Na co zwrócić uwagę wybierając meble w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski cieszy się obecnie dużą popularnością. Jest on inspirowany przede wszystkim przepięknym, słonecznym południem Francji. Można w nim odnaleźć klimat sielankowej wsi oraz niesamowitych krajobrazów Prowansji. Wnętrze w stylu prowansalskim jest urządzone z przymrużeniem oka, bez trzymania się sztywnych reguł. Będzie przede wszystkim wyjątkowo przytulne i jasne. Mocno kojarzy się z domem rodzinnym. W pomieszczeniu oprócz licznych dodatków wyjątkowo ważne są funkcjonalne meble. Dlatego właśnie przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Jak urządzić wnętrze w stylu prowansalskim? Jakie białe meble prowansalskie wybrać?

Charakterystyka mebli prowansalskich

Styl prowansalski nie lubi trzymać się reguł. W pomieszczeniu doskonale sprawdzą się zarówno meble prowansalskie, jak i meble w stylu angielskim. Wiele osób decyduje się również na zaadaptowanie, jako element wyposażenia niektórych sprzętów ogrodowych. Istnieją jednak pewne wskazówki, które pomogą dopasować idealne meble do wnętrza prowansalskiego.

Meble prowansalskie nie tylko mają ładnie wyglądać – bardzo ważne, by były funkcjonalne. Łóżko, szafa czy komoda prowansalska powinny przede wszystkim zaspokajać potrzeby domowników. Bardzo ważne, żeby pozwalały na wyeksponowanie drobnych akcesoriów i pamiątek rodzinnych, które są niezwykle ważne w stylistyce. Świetnym wyborem będą meble wyróżniające się lekką konstrukcją, z licznymi przeszkleniami i ażurowymi wstawkami.
Styl prowansalski stawia na naturalne, kojarzące się z dziką przyrodą materiały. Dlatego najchętniej wybierane są meble z drewna i wikliny. Mają one jeszcze jedną zaletę – oprócz tego, że świetnie się prezentują – są bardzo wytrzymałe i solidne. Nie bez znaczenia jest również kolor mebli. Surowe drewno doskonale komponuje się z charakterystycznymi dla stylistyki barwami. Zalicza się do nich przede wszystkim biel oraz stonowane żółcie, fiolety, zielenie i błękity. Meble są zazwyczaj malowane w taki sposób, aby spod farby była widoczna struktura naturalnego drewna, co niewątpliwie jest dużym atutem i korzystnie wpływa na ich wygląd.

Najchętniej wybierane rodzaje mebli prowansalskich

We wnętrzach prowansalskich można znaleźć najrozmaitsze rodzaje mebli. Obowiązkowym wyposażeniem sypialni są przede wszystkim wszechstronne łóżka prowansalskie. Na lepszy komfort mieszkańców przekładają się ławy, regały oraz konsole. Pozwalają one urozmaicić wystrój i stworzyć miejsce na dekoracje. Podobnie, jak witryny prowansalskie, dzięki którym można wyeksponować wszelkie rodzinne pamiątki – są one nie tylko wyjątkowo funkcjonalne, ale również doskonale wpasowują się w podstawowe założenia stylu. Do przechowywania ubrań i pozostałych rzeczy najchętniej wybierane są szafy prowansalskie. Wiele osób decyduje się na kredens do jadalni, który pozwala wygodnie przechowywać naczynia oraz nadaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.

Gdzie najbardziej opłaca się kupić meble prowansalskie?

Wybierając najlepsze meble w stylu prowansalskim, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na firmę. Gwarancją wytrzymałego i dopracowanego w najmniejszych detalach wyposażenia wnętrz jest przede wszystkim wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalne podejście. Wiele firm wykonuje meble na zamówienie oraz zapewnia wiele dodatkowych udogodnień, jak choćby bezpieczny i szybki transport na terenie całego kraju. Na meblach prowansalskich nie warto oszczędzać, ponieważ to właśnie one nadają wnętrzu niezwykłego klimatu i wpływają na wygodę użytkowników.