Czy każda ściana potrzebuje wiszącego na niej obrazu?

Czy każda ściana potrzebuje wiszącego na niej obrazu?

Kluczem do udanego wystroju wnętrz jest równowaga. Oznacza to, że jeśli chodzi o wiszące zdjęcia, nie musisz wypełniać każdego miejsca na ścianie obrazami. Pustą przestrzeń na ścianie można wykorzystać jako kluczowy element wystroju wnętrz. Istnieje bardzo niewiele przypadków, w których trzeba umieścić zdjęcie na każdej ścianie w domu. Sztuka decydowania o tym, co powinno pójść na ścianę, polega na rozważeniu innych elementów wystroju.

 

Dodane zdjęcia powinny się wtapiać, jakby zawsze tam były. Elementy mebli tworzą naturalne pęknięcia w ścianie i przedstawiają puste przestrzenie na ścianie, które mogą być idealne do zdjęć. Zbadaj kształty i wzory, które tworzą meble wokół pustej przestrzeni na ścianie. Zdecyduj, czy miejsce ma być wypełnione, czy lepiej pozostawić puste.

Rozważ meble i wszelkie elementy architektoniczne na sąsiednich ścianach oraz sposób, w jaki rozkładają one przestrzeń na ścianie. Często będziesz chciał pominąć dodanie zdjęcia na sąsiednich ścianach.
Zanim zaczniesz wieszać zdjęcia, zastanów się nad układem pokoju. Zobaczysz wszystkie rodzaje ścian, które pozostały odkryte. Elementy architektoniczne mogą ograniczać lub prezentować możliwości dekoracji za pomocą zdjęć.

Nieregularna ściana, która jest krótka i stworzona, aby pomieścić garderobę i jest prostopadła do dłuższej ściany, może być wykorzystana do zwiększenia zainteresowania projektowaniem. Ten projekt jest świetnym sposobem na zwiększenie zainteresowania poprzez mieszanie kształtów na krótkiej ścianie, aby uzyskać kontrast z powiększonym obrazem na sąsiedniej ścianie.