Pleksi w kuchni- trwały, praktyczny i oryginalny materiał

Pleksi w kuchni- trwały, praktyczny i oryginalny materiał

Jeśli jesteś entuzjastą nietypowych rozwiązań w domu i właśnie jesteś w trakcie projektowania aranżacji lub remontu pomyśl o zastosowaniu pleksi w domu.

Pleksi- co to takiego

Pleksi to materiał z tworzywa sztucznego, który znajdziesz także pod nawą: pleksiglas, plexi, szkło akrylowe. Płyty z pleksi mają szerokie zastosowanie w wielu wnętrzach, głównie dzięki swoim właściwościom. Elementy z pleksiglas są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Dodatkowo dzięki odporności na promieniowanie UV- nie żółkną. Są wielofunkcyjne dzięki możliwości cięcia na wymiar. Dają piękny efekt w każdej aranżacji, ponieważ mają dużą przepuszczalność światła.

Pleksi w domu-świetne rozwiązanie w kuchni

Produkty z pleksi mają bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. Pomieszczenia, które są często eksploatowane, narażone na dużą ilość zabrudzeń- wymagają rozwiązań łatwych do utrzymania w czystości. Decydując się np. na tradycyjne płytki, musimy liczyć się z tym, że np. osiadający tłuszcz będzie trudniejszy do wyczyszczenia (zwłaszcza na fugach). Pleksiglas to materiał, który z łatwością wyczyścimy. Plamy zejdą nawet bez specjalnych detergentów (np. przy użyciu miękkiej szmatki z wodą). Dodatkowa zaleta- z łatwością ograniczymy ilość chemii stosowanej w domu. Trzeba tylko pamiętać, aby tego materiału nie narażać na wysokie temperatury (w związku z tym powinien być montowany z daleka od kuchenki i bezpośredniego źródła ciepła).

Pleksiglas coraz częściej jest używany również jako pokrycie blatu. Głównie w kontekście funkcji praktycznej, ale nie tylko. Pleksi pozwala również na zastosowanie ciekawych nadruków.

Pleksi jako element dekoracyjny

Obecna technologia pozwala na zastosowanie szkła akrylowego w niemal każdym wzorze i kolorze. To świetna opcja, jeśli szukamy oryginalnego elementu wnętrza, który będziemy mogli dostosować do swoich potrzeb. Możemy postawić na motywy typowo kuchenne, np. deseń w warzywa lub owoce. W kuchni imponująco będzie wyglądała także pleksi w jednolitym odcieniu, a do tego ładnie podświetlona. Gama wyboru jest bardzo duża, a współczesne trendy pozwalają zaaranżować pleksi w bardzo nowoczesny sposób.

Pleksi jest materiałem o szerokim zastosowaniu, ale warto polecić go właśnie do kuchni, dzięki jego uniwersalności, łatwości w sprzątaniu i trwałości.