Ile prądu zużywa promiennik podczerwieni o mocy 1000 W

Ile prądu zużywa promiennik podczerwieni o mocy 1000 W

Czym są promienniki podczerwieni

Zanim przejść do omówienia szczegółów działania promienników podczerwieni przedstawię krótko ten system.

Promienniki na podczerwień są urządzeniami, które bazują na ogrzewaniu podczerwienią. Wyglądają one jak sufitowe lampy (ale nie świecą), które się instaluje właśnie na suficie
Ogrzewanie na podczerwień – promieniowania fal podczerwieni na obiekty w pomieszczeniu w celu dostarczania im ciepła. Promiennik podczerwieni potrafi dotrzeć do przedmiotów i osób – to znaczy do obiektu ogrzewania – jest to jego główny cel.
Jest to takie małe Słońce, które nie grzeje w ogóle powietrza – więc się nie rozgrzewa do niewiadomej temperatury, ponieważ od razu grzeje człowieka.

Zalety są takie:

  • Skupiają się na dotarciu ciepła do odbiorcy. Więc, odbiorca ma ciepło, ma potrzebną temperaturę, ale nie ma kurzu, nie ma też nagrzanego powietrza i za wysokiej temperatury.
  • Grzeją one przedmioty – obiekty
  • Sprawiają, że podział ciepła jest równomierny – oznacza to, że każdy obiekt jest równie ogrzewany w pewnej strefie promienników – zbiorze kilku.

Zużycie prądu przez promiennik 1000 W

Promienniki nie są najbardziej łapczywe na prąd, bo one odwrotnie dążą do oszczędzania drogą uproszczenia dotarcia do człowieka. Skoro nie muszą grzać powietrza, żeby dostarczyć ciepło do osób w jakimś pomieszczeniu, to są najwydajniejsze i też najmniej wymagające, bo one biorą 2-3 razy mniej, niż dają. Jest to liczone na podstawie badań i wieloletniego doświadczenia.

Promienniki podczerwieni stanowią nowoczesne i efektywne rozwiązanie grzewcze. W związku z tym, coraz większe jest ich zastosowanie, aby zoptymalizować swoje procesy produkcyjne i zmniejszyć koszty energetyczne.

Jak to dokładnie przekalkulować

W końcu problem dokładnej kalkulacji da się rozwiązać dzięki bezpośredniemu kontaktowi ze specjalistą. Najlepiej przed rozmową naszykować dane o powierzchni oraz wysokości domu, żeby specjalista mógł określić koszta w przybliżeniu.
Także można skorzystać z opcji kalkulacji w dużym przybliżeniu na stronie https://bilux.tech/ – tam się wpisuje powierzchnię, wysokość oraz pożądaną temperaturę – i sprawi, że w 1 sekundę pojawi się kalkulacja.