Panele drewniane

Panele drewniane

Wybór odpowiedniej podłogi do domu powinien być odpowiednio przemyślany. Ten element mieszkania jest bardzo intensywnie eksploatowany, z tego powodu powinien być trwały i solidny, by nie uległ szybko zniszczeniu. Na podłogi warto wybrać dobry jakościowo materiał, który będzie nam służył przez wiele lat.

 

Obecnie na rynku najpopularniejsze są panele podłogowe. Ich zaletą jest prosty i łatwy montaż oraz ogromny wybór materiałów i odcieni w sklepach. Według opinii specjalistów najtrwalsze są panele drewniane. Są alternatywą dla tradycyjnej, drewnianej podłogi, mogą wyglądać zarówno jak posadzka z deski parkietowej, parkietu albo mozaiki parkietowej, a dzięki szybkiemu montażowi możesz ułożyć je nawet w jeden dzień. Idealnie nadają się zarówno do wnętrz tradycyjnych jak i nowoczesnych. Staną się one luksusowym dopełnieniem każdego wnętrza, zarówno salonu, sypialni jak i przedpokoju.
Do pomieszczeń intensywnie eksploatowanych najlepiej wybrać panele zabezpieczone kilkoma warstwami lakieru utwardzanego dodatkowo promieniami UV. Będą odporniejsze na uszkodzenia i czynniki fizyczne. Ich jedyną wadą jest ich cena, zwykle są one droższe od tradycyjnych paneli laminowanych.