Modna, męska łazienka

Modna, męska łazienka

Dlaczego łazienka w męskim stylu?

Szukając inspiracji na wykończenie łazienki, często mamy wrażenie, że jest ona dostosowana głównie dla kobiet. W wielu przypadkach jednak mężczyźni chcą stworzyć miejsce dla siebie, w którym będą się dobrze czuli i będzie ona dla nich praktyczna. Zazwyczaj kobiety i mężczyźni mają odmienne gusta i lubią pomieszczenia w innym klimacie. Wśród kobiet również znajdą się Panie, które nie są zwolenniczkami pastelowych kolorów, pomieszczeń w stylu boho, czy też eleganckiego wystroju glamour. Poniżej kilka rad w jaki sposób sprawić, żeby designerska łazienka miała bardziej “męski charakter”:

Postaw na ciemne, stonowane kolory

Jeśli zależy Ci na pomieszczeniu w bardziej męskim wydanie zrezygnuj z pastelowych, cukierkowych kolorów. Unikaj także żywych, mocnych akcentów kolorystycznych. Wybierz akcenty: czerni, bieli, szarości. Możesz wybrać także różne odcienie beżu i brąz. Nie musisz rezygnować z ciekawych motywów- geometrycznych, czy też w formie cegły, ale kluczem jest raczej minimalizm.

Dostosuj wnętrze dla mężczyzny

Męskie wnętrze przede wszystkim powinno być praktyczne. Panowie bardzo często wybierają pisuar. Dodatkowo zamiast wanny wybiorą duży prysznic. Nie jest potrzebne duże lustro, ale Panowie chętnie z niego skorzystają, np. podczas golenia. Śmiało możesz także pominąć dużą ilość półek na rzecz praktycznych, zamykanych szafek.

Surowe, minimalistyczne wnętrza

Panowie chętniej zrezygnują z dużej ilości dodatków i bibelotów. Aranżacja powinna być raczej surowa i minimalistyczna. Co za dużo, to w tym przypadku nie zdrowo. Designerska łazienka dla mężczyzny nie musi zawierać dużej ilości roślinności, czy też akcentów ozdobnych.

Jeśli mamy możliwość wygospodarowania we wnętrzach dwóch łazienek- jest to bardzo dobre rozwiązanie dla par i nie tylko. Dzięki temu każdy zyska odrębne pomieszczenie, które będzie mógł urządzić we własnym stylu. To także dobra forma dla stworzenia w swoim domu azylu tylko dla siebie.