Z czym łączyć styl skandynawski

Z czym łączyć styl skandynawski

Wśród najpopularniejszych stylów wnętrzarskich, od kilku lat prym wiedzie styl skandynawski. Jego prostota oraz funkcjonalność podbiła serca Polaków. Dla wielu osób scandi może wydawać się mało energetyczne i nudne, dlatego warto wiedzieć z czym łączyć styl skandynawski.

 

Styl skandynawski łączony z boho obfituje w mnogość naturalnych dodatków z wikliny, drewna lub słomy. Poduchy dekoracyjne w kolorze ziemi, czyli brązów i beżów podkreślą styl boho. Kiedy chcemy mieć wnętrze boho scandi, nie możemy zapominać o kwiatach. Gliniane donice oraz wybujałe rośliny wyglądają niezwykle efektownie.
Jeśli zastanawiamy się, z czym łączyć styl skandynawski możemy wprowadzić styl modern classic. Modern to przede wszystkim geometryczne kształty, obfitujące w kolory złota, srebra i butelkowej zieleni. Styl skandynawski łączony z modern lubi faktury aksamitne lub welurowe, dlatego narzuty i tapicerki mogą być pokryte tym materiałem.

 

Kiedy nie mamy pomysłu, na to, z czym łączyć styl skandynawski możemy też sięgnąć po gotowe aranżacje. W sieci znajdziemy mnóstwo pomysłów na styl skandynawski łączony z innymi aranżacjami. Scandi pięknie się prezentuje w także w połączeniu z retro, industrial oraz jungle. Jest idealną bazą dla wielu stylów i tylko od naszej wyobraźni zależy finalny efekt łączenia scandi z innym stylem.