Projektowanie wnętrz w stylu współczesnym

Projektowanie wnętrz w stylu współczesnym

Czyste, gładkie powierzchnie i uporządkowany wygląd charakteryzują współczesny styl wnętrz. Nowoczesny wygląd to świat z dala od wybrednych wnętrz ukochanych przez naszych przodków, ale współczesny design nie musi oznaczać domu, w którym boisz się mieszkać.

Kolor

Zapomnij o zderzających się wzorach i jaskrawych wzorach: współczesne domy charakteryzują się chłodnymi, stonowanymi paletami kolorów, zawierającymi wiele białych, kremowych i ciemniejszych odcieni, w tym brązowe, ciemnoszare i fioletowe. Trzymanie się tej bardzo nowoczesnej kolorystyki nie musi być jednak nudne: spróbuj dodać odrobinę koloru do białych ścian za pomocą żywego obrazu lub dodaj krzesło w jasnej kolorystyce, aby przyciągnąć wzrok. Akcenty kolorystyczne mogą również pochodzić z poduszek, dywanów, narzut lub ozdób, które zwiększają zainteresowanie czymś, co w innym przypadku mogłoby być gładko wyglądającym pokojem.

Tekstura

Błyszczący metal, polerowane drewno i fajne kafelki to tekstury, które najczęściej znajdziesz w nowoczesnym domu. Podłogi są najczęściej drewniane lub kafelkowe, chociaż dywany są często używane, aby dodać zarówno ciepła, jak i koloru do pomieszczenia. Chromowane wykończenia mebli i wyposażenia – szczególnie w łazienkach i kuchniach – również pomagają stworzyć bardzo nowoczesny wygląd, podobnie jak szkło, które jest wykorzystywane przez wielu współczesnych projektantów wnętrz.

Powierzchnie

Powierzchnie we współczesnym domu są czyste i uporządkowane. Oprzyj się pokusie zaśmiecania powierzchni obrazami w ramkach, ozdobach lub innym bałaganie: zamiast tego kilka dobrze dobranych ozdób w uderzających kolorach będzie miało największy wpływ na czyste ściany i gładkie linie nowoczesnego domu.

Jeżeli szukasz projektant wnętrz, lub architekta wnętrz – sprawdź co mają do zaoferowania w HVSKI Design Projektowanie Wnętrz Nowy Sącz https://www.hvskidesign.com/.