Kolejny krok w związku – kupno mieszkania

Kolejny krok w związku – kupno mieszkania

Wiele par, w szczególności tych z długim, przynajmniej kilku letnim stażem, rozważa zrobienie kolejnego kroku w ich relacji. To naturalna kolej rzeczy.

 

Dla jednych będzie to zawarcie związku małżeńskiego, dla innych poczęcie dziecka, dla jeszcze innych kupno mieszkania. Najczęściej jednakże… wszystkie te elementy są wymienne i zmienić się może jedynie kolejność. Zakup nieruchomości to akurat ten element, który może – jeśli jesteśmy perfekcjonistami – dostarczyć nam więcej pracy niż mogłoby się zdawać. Dlaczego? Ponieważ jest to zajęcie czasochłonne, pracochłonne, jeśli w grę wchodzi dodatkowo remont i energochłonne – wymaga naprawdę dużo energii! I to tylko samo jego kupno.

 

Mieszkania przecież nie możemy zostawić samego sobie, warto – niezależnie czy jest z rynku pierwotnego, czy wtórnego – zacząć od jego umeblowania, zaaranżowania wszystkich przestrzeni. To z kolei – tak, tak – generuje kolejne, nie tylko wydatki, ale również obowiązki i rzeczy “do odhaczenia”, wśród których prym wiedzie słowo kupno. Mieszkania kupno przy tym to mała rzecz, kiedy zaczyna się wybór odcieni farb naściennych, kabiny prysznicowej i tak dalej…