W jaki sposób szybko zmienić wygląd łazienki? Renowacja płytek podłogowych

W jaki sposób szybko zmienić wygląd łazienki? Renowacja płytek podłogowych

Wiele osób z roku na rok przekłada decyzję o rozpoczęciu remontu łazienki. Raz, że jest to dosyć duży wydatek, a dwa – trzeba starannie zaplanować całą logistykę. A może jednak da się zupełnie odmienić wygląd łazienki bez konieczności zrywania płytek i wymiany armatury łazienkowej? Brzmi niewiarygodnie? Okazuje się, że taka metamorfoza jest jak najbardziej możliwa i to stosunkowo niskim kosztem.

Renowacja płytek w łazience

O renowacji drewnianych mebli jest głośno od jakiegoś czasu, zwłaszcza że idea ZERO WASTE, której głównym celem jest maksymalna redukcja odpadków, staje się coraz bardziej popularna. Zgodnie z jej założeniami, o wiele lepiej jest odnowić stare meble, niż je wyrzucić i kupić nowe, zwłaszcza że obecnie możliwości w tym zakresie jest bardzo dużo. Podobnie jak meble, renowacji podlegają również i płytki – zarówno te podłogowe, jak i ścienne. W prosty i tani sposób można sprawić, że łazienka będzie wyglądała zupełnie inaczej. Co trzeba wiedzieć o odnawianiu płytek na podłodze?

Renowacja płytek podłogowych

Odnowienie płytek podłogowych jest o wiele prostsze, niż myślisz. Nie potrzeba do tego ani specjalistycznych narzędzi, ani też ogromnego doświadczenia remontowego. Wszystko, co musisz mieć, to puszka farby i wałek lub pędzel. Oczywiście przyda się także folia, kuweta malarska czy taśma – takie akcesoria znacznie ułatwiają malowanie i zabezpieczają powierzchnię przed przypadkowym zabrudzeniem. Zastanawiasz się wciąż nad tym, jak szybko i sprawnie może przebiegać renowacja płytek podłogowych? Otóż w sklepach budowlanych dostępne są specjalne farby do renowacji płytek podłogowych. Dzięki nim, w kilka godzin sprawisz, że podłoga w łazience będzie wyglądała jak zupełnie nowa. Pewnym minusem takiego rozwiązania jest to, że dostępne są tylko podstawowe kolory, jednak możesz urozmaicić swoją podłogę w łazience, malując ją w określony wzór, na przykład na przemian malując płytki na kolor czarny i biały otrzymasz szachownicę – idealnie sprawdzi się w łazienkach o nowoczesnym charakterze.