Przechowywanie obuwia

Przechowywanie obuwia

Przechowywanie w mieszkaniu, szczególnie w takim o małej powierzchni przysparza wielu dylematów. Sprytne rozmieszczenie szafek i półek w szafach znacznie ułatwia organizację. Przedpokój w mieszkaniu z reguły zajmuje małą powierzchnię. To w tym miejscu najczęściej przechowuje się obuwie.

 

Każdy członek rodziny posiada przynajmniej kilka par butów, obuwie wyjściowe, zimowe, jesienne czy sportowe. W ilości posiadanego obuwia dominują najczęściej kobiety. Na rynku znajdziemy akcesoria przeznaczone do szaf, które pomagają w opanowaniu chaosu. Warto także wybrać coraz popularniejsze meble wielofunkcyjne, nie tylko pomogą utrzymać ci porządek, ale również zajmują relatywnie mniej miejsca. W przedpokoju dobrym rozwiązaniem jest szafka na buty z siedziskiem.

 

Możemy zamówić taką wykonaną na wymiar, idealnie pasującą do dostępnej powierzchni. Dzięki temu otrzymamy dwa lub trzy meble w jednym – miejsce na przechowywanie, wieszak na kurtki oraz siedzisko, które ułatwi nam zakładanie obuwia. W takiej szafce możemy przechowywać również akcesoria do pielęgnacji i impregnacji obuwia oraz zapas wkładek i innych akcesoriów obuwniczych. Powinniśmy jednak pamiętać, że obuwie należy regularnie czyścić i konserwować, dzięki czemu posłuży nam dłuższy czas.