Jak ustawić meble wokół kominka?

Jak ustawić meble wokół kominka?

Jeśli w pokoju znajduje się kominek, jest szansa, że będzie to centralny punkt. To jest coś, co zwykle ustala się od samego początku, ale potem przychodzi najtrudniejsza część: udekorowanie przestrzeni wokół kominka. Głównym wyzwaniem jest ustalenie, jak powinny być ustawione meble. Jeśli więc zastanawiasz się, czy sofa przed kominkiem będzie pasować, tu znajdziesz odpowiedź.

Cóż, ponieważ kominek zwykle znajduje się w salonie, możesz ustawić sofę i fotele wokół niego, tworząc przytulną grupę. Stolik kawowy będzie siedział na środku, a wszystkie siedzenia będą zwrócone w jego stronę. Zastosuj tę strategię zimą, kiedy faktycznie będziesz korzystać z kominka. Latem możesz przemyśleć całą organizację.

Nowoczesne kominki są jedynie ozdobą pomieszczenia, więc nie ma potrzeby skupiania wokół niego wszystkich mebli. Minimalistyczny wystrój może obejmować sofę umieszczoną bezpośrednio przed kominkiem uzupełnioną jednym lub dwoma fotelami, z których jeden można ustawić obok kominka, aby stworzyć poczucie komfortu.

Jeśli chcesz stworzyć zrównoważoną i harmonijną atmosferę, postaw na symetryczną aranżację mebli. Kominek może być osią centralną i możesz mieć dwie sofy ustawione po obu stronach, zwrócone do siebie i dwa fotele tuż przed kominkiem, ze stolikiem kawowym pośrodku.

Ale co, jeśli kominek jest ustawiony pod kątem? Wtedy symetryczny projekt nie wchodzi w rachubę. Zamiast tego spróbuj zmienić ten obszar w przytulny kącik do siedzenia. Strategia sprawdza się w przypadku małych przestrzeni lub trudnych układów, takich jak ten.

Zachowaj pewną odległość między kominkiem a meblami, jeśli chcesz, aby kominek wyróżniał się jako centralny punkt. Ściana, na której się znajduje, musi być podświetlona, prosta i wolna od bałaganu. Ułóż resztę mebli na przeciwległej ścianie tak, aby wszyscy siedzący tam mogli stawić czoła kominkowi i, w niektórych przypadkach, telewizorowi, jeśli są na tej samej ścianie.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa pożarowego

Dowiedz się, gdzie są Twoje grzejniki. Stanowią one takie samo zagrożenie pożarowe, jak rozpalone kominki, więc pamiętaj o tym, ile miejsca zostawiasz między nimi a meblami. Podobnie jak kominki, zalecany jest minimum 1 metr.
Trzymaj kable, przewody i ładowarki razem. Jeśli Twój dom jest pełen zaawansowanych technologicznie gadżetów, upewnij się, że kable, które z nimi są, nie są wystawione na zewnątrz, aby ludzie mogli się łatwo potknąć. Inwestowanie w system zarządzania kablami i/lub ochraniacze kabli może również pomóc w zapobieganiu niebezpiecznemu zużyciu i odsłonięciu przewodów w nich.
Monitoruj płonące świece. Nigdy nie wychodź z pokoju, w którym pali się świeca. Kiedy monitorujesz płonące świece, upewnij się, że są umieszczone z dala od zasłon, zasłon i innych luźnych materiałów.
Stwórz łatwą ścieżkę wyjścia. Innymi słowy, nie blokuj drzwi krzesłami lub sofami, nawet w przypadku tymczasowych aranżacji. Katastrofa może nastąpić w ciągu sekundy – a gdy już się zacznie, przygotuj się z łatwymi do zidentyfikowania chodnikami umożliwiającymi szybką ewakuację.
Postępuj zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa produktów dla swoich mebli. Postępuj zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa dołączonymi do Twojego elementu. Jeśli na przykład Twoja komoda jest wyposażona w zestaw zapobiegający przewróceniu i instrukcję jego instalacji, upewnij się, że zainstalowałeś ją dokładnie tak, jak nakazują instrukcje.
Wybierz lampy z obciążonymi podstawami. Lekkie lampy mają większe ryzyko przewrócenia; im cięższa podstawa lampy, tym mniejsze zagrożenie pożarowe.