Designerskie stoły rozkładane – wady i zalety

Designerskie stoły rozkładane – wady i zalety

Wielofunkcyjność, wysmakowany design i wysoka użyteczność – oto cechy charakterystyczne, które sprawiają, że współczesne meble są nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Jeszcze w latach 80 tych posiłki jadało się przy niewysokich ławach, a stół uważano za niewygodny przeżytek. Powrót do tradycji i idea slow life przeniknęła także do trendów wnętrzarskich. Dziś bez porządnego stołu nie wyobrażamy sobie domu, czy mieszkania. O ile podejście do tej kwestii uległo zmianie, o tyle wiele osób w dalszym ciągu, musi zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty na niewielkiej przestrzeni. Owalne stoły rozkładane, które są zarówno praktyczne, jak i stylowe to doskonały pomysł na to, jak urządzić małe mieszkanie.

Dobierz idealny stół do Twojej jadalni – postaw na nieśmiertelny styl skandynawski!

Wszystkie stoły owalne rozkładane, utrzymane w jasnej kolorystyce lub wykonane z surowego drewna, będą wprost wymarzone do jadalni skandynawskiej. Udana aranżacja scandi z owalnym stołem w roli głównej jest niezwykle prosta w komponowaniu. Wybierz jasną barwę ścian, ale nie musisz się ograniczać do oklepanych szarości, czy bieli. Aby jadalnia nabrała świeżego wyglądu, połóż na części ścian pastelową, różową tapetę, w delikatne geometryczne wzory i ustaw przeszkloną witrynę na wysokich nóżkach. Jeśli masz za mało miejsca na witrynę, umocuj pojedyncze półki – posłużą Ci do przechowywania zastawy stołowej. Stół o lekko zaokrąglonym kształcie będzie idealnie współgrał z kulistą lampą sufitową, oraz półokrągłymi oparciami krzeseł. Kupując stół, zdecyduj się na blat w kolorze surowego drewna lub lakierowany na biało. Wybieraj wysokiej klasy materiały, bowiem jasna powierzchnia może ulec szybkiemu zniszczeniu.

Owalne stoły rozkładane – czy faktycznie są praktyczne? Wady

Jeśli organizujesz w domu spotkania towarzyskie, imieniny, urodziny lub przygotowujesz świąteczną kolację, stół, o którym mowa to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Owalny kształt sprawia, że goście nie będą czuli się niezręcznie siedząc u szczytu. Natomiast dzięki zaokrąglonym brzegom, nie ma ryzyka, że jakiś maluch uderzy się o kant stołu, zwłaszcza gdy Twoja jadalnia jest naprawdę niewielka. Po skończonym posiłku głównym, stół możesz złożyć i szybko przearanżować w bufet na ciasta czy owoce dla swoich gości. Meble, które spełniają wiele ról to podstawa każdego mieszkania, w którym liczy się oszczędność miejsca, dlatego pamiętaj zawsze o wielofunkcyjności! Do wad stołów owalnych rozkładanych można zaliczyć przede wszystkim pewną trudność w aranżacji i dopasowanie do pozostałych mebli. Również jeśli nie lubisz wielokrotnie składać i rozkładać mebli, stół tego typu nie jest dla Ciebie. Wówczas wybierz zwykły model. Pamiętaj jednak, że jeśli masz małe mieszkanie, możesz mieć kłopot z organizacją większego przyjęcia! Stoły z funkcją wysuwanego, czy otwieranego blatu muszą być naprawdę dobrze zaprojektowane. Po rozłożeniu nie może dojść do sytuacji, w której to poszczególne części nie mają stabilnego podparcia. Niestety, jeżeli masz taki model, musisz się liczyć z tym, że stół nie posłuży Ci długo, a upominanie gości, aby ostrożnie obchodzili się z Twoim stołem jest ogromnym nietaktem.

Dlaczego stół to najważniejszy mebel w Twoim domu?

Przy wspólnym stole spożywa się nie tylko posiłki. To także czas na zacieśnienie relacji i rozmowę z najbliższymi. Wokół stołu toczy się życie rodzinne – dzieci, które są nauczone dobrych manier przy stole, wszędzie są mile widziane. Dlatego nawet jeśli masz mikroskopijne mieszkanko, zastanów się, jak je zaaranżować, aby zmieścił się chociaż niewielki rozkładany stół.