Dylemat serce i rozumu – jakie mieszkanie wybrać?

Dylemat serce i rozumu – jakie mieszkanie wybrać?

Dla każdego z nas ten moment przychodzi kiedy indziej – dla jednego prędzej, dla innego później – ale raczej lądujemy w nim któregoś dnia wszyscy.

 

Mowa oczywiście o transakcji o nazwie kupno mieszkania. Oczywiście, można też nazywać to spełnieniem marzenia, zachcianki, potrzeby, ale przede wszystkim – często jest to ogromny dylemat. Jaki? Na przykład, kiedy nie wiadomo, co wybrać: mieszkanie w bloku zwanym wielką płytą, mieszkanie w bloku w style deweloperskim, mieszkanie w kamienicy? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Warto jednak prędko zdecydować się, czego tak naprawdę chcemy i zdecydować na kupno.

 

Mieszkania z wielkiej płyty są porządnie zbudowane, ciepłe i zazwyczaj dobrze skomunikowane, ale… z sąsiedztwem bywa różnie. W mieszkaniu z rynku pierwotnego spodziewajmy się różnych, niekoniecznie najlepszych rozwiązań i jakości budowlanych, jednej sztampy, ale może ciekawszego sąsiedztwa, w naszym wieku? Warto czasem zastanowić się nad mieszkaniem w kamienicy – jeśli stać nas na jej kupno, mieszkania takie łączą w sobie dobre wzorce budowlane, klimat i ciekawe sąsiedztwo.