Kupno mieszkania – krok po kroku

Kupno mieszkania – krok po kroku

Jeśli już nadszedł w twoim życiu czas na ostateczne postawienie kropki nad i w kwestii samodzielności i zakup nieruchomości, w której spędzisz najbliższe lata swojego życia, musisz dobrze zapoznać się z krokami, jakie należy podjąć przy realizacji zadania: kupno mieszkania.

 

Przede wszystkim musisz się upewnić co do swojej sytuacji finansowej, jej stabilności i perspektyw rozwoju – tylko na tej postawie jesteś ocenić swoje szanse co do uzyskania kredytu hipotecznego. Jeśli już jesteś po rozmowach z bankiem lub więcej: masz gotówkę, wspomagany przez innego rodzaju pożyczkę czy spadek, szykuj się na kupno.

 

Mieszkania rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, oczywiście te najlepsze i najczęściej z rynku pierwotnego, musisz więc być czujny. Albo… znaleźć dobrego agenta nieruchomości. No, chyba że interesuje cię rynek wtórny – na przykład mieszkanie w odświeżonej, klimatycznej kamienicy. Takie oferty też się jednak prędko rozchodzą, bo kto by nie zdecydował się na takie kupno? Mieszkania, w dodatku, w którym, jak w przypadku Warszawy, działa się kiedyś wielka historia.