Fotele biurowe — podpowiadamy, jak wybrać najlepsze

Fotele biurowe — podpowiadamy, jak wybrać najlepsze

Fotel obrotowy jest jednym z najważniejszych elementów znajdujących się w przestrzeni biurowej. Ważna jest zarówno jego estetyka i design, jak i ergonomia. Jeśli planujesz w najbliższym czasie kupić krzesła do biura, w tym artykule znajdziesz szereg przydatnych wskazówek.

Fotele do biura — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeśli siedzisz kilka godzin dziennie, wysokiej jakości fotele obrotowe są niezbędne, aby utrzymać odpowiednią postawę. Plecy powinny być proste, z lekko wgłębionymi dolnymi kręgami lędźwiowymi.

Znalezienie idealnego fotela biurowego to nie lada wyzwanie. Jednak aby cieszyć się funkcjonalnością i móc docenić wygodę, warto podejść do tematu z powagą.

Pracując w pozycji siedzącej, liczy się zarówno wysokość siedziska, jak i wyprofilowane oparcie. Wygodny fotel powinien mieć także solidny stelaż, kółka, oraz regulację wysokości, dzięki której dopasujesz go do swojego wzrostu. Aby komfort pracy był możliwie wysoki, fotel biurowy powinien mieć opcję regulacji, aby każdy mógł idealnie dopasować go do swoich potrzeb. W innym przypadku można narazić się na bóle kręgosłupa. Dlatego ważny jest zakup ergonomicznego krzesła biurowego, dostosowanego do otoczenia i Twoich potrzeb.

Fotele obrotowe — dopasuj je do swojej działalności

W zależności od tego ile czasu spędzasz przy biurku, powinieneś wybrać fotel obrotowy dostosowany do swojej działalności. Kryteria wyboru będą się różnić w zależności od tego, w jaki sposób i w jakiej pozycji pracujesz. Należy zatem wziąć pod uwagę wysokość powierzchni roboczej, ale także własny komfort (uwzględniając np. bóle stawów, bóle pleców). Zastanów się także, jak często krzesła biurowe będą wykorzystywane. Obecnie na rynku znaleźć można wiele różnych modeli foteli biurowych — niektóre mają miękkie siedziska, regulowane podłokietniki, kółka kauczukowe, stelaż pokryty skórą ekologiczną i wiele więcej. Większość produktów dostępnych jest w różnych kolorach, a tkanina może także zostać wybrana wedle własnych upodobań. Popularna jest obecnie ekoskóra, welur oraz siatka zapobiegająca poceniu się pleców. Ważne, aby zwrócić uwagę na wysoką jakość, dzięki czemu fotel obrotowy w Twoim biurze będzie mieć wygodne siedzisko i oparcie.

Jak często będą używane Twoje fotele biurowe?

Statystycznie za biurkiem siedzimy od 6 do 8 godzin dziennie. W przypadku, gdy Twoje fotele biurowe miałyby być używane sporadycznie, sprawdzi się standardowy fotel obrotowy. Ponieważ nie będziesz często siedzieć, brak komfortu nie będzie nigdy problemem. Jeśli jednak fotele do biura mają sprostać oczekiwaniom pracowników siedzących na nich wiele godzin, warto uwzględnić czynniki zwiększające wygodę. Nowoczesny fotel obrotowy będzie dobrą opcją zarówno do domowego biura, jak i do profesjonalnej przestrzeni coworkingowej. Dostępne w naszej ofercie modele to najlepsze krzesła biurowe, które mają regulację wysokości siedziska, zagłówek i podnóżek, dzięki czemu zapewniają większy komfort. Przy częstej konieczności wstawania od komputera ważne jest, aby robiło się to z łatwością. Meble takie, jak fotele obrotowe i krzesła obrotowe powinny być zaprojektowane z możliwie najbardziej ergonomiczny sposób.

Krzesła biurowe — liczy się ergonomia

Biurowe fotele obrotowe powinny być dopasowane do kształtu ciała, uwzględniając przy tym ewentualne problemy z plecami czy krążeniem. Nowoczesny fotel obrotowy składa się z siedziska skierowanego w dół. Pochylone siedzisko fotela gwarantuje podparcie pleców, dzięki czemu wygodny fotel obrotowy będzie codziennym wsparciem Twojej pracy. Nowoczesne fotele obrotowe powinny mieć także dość wąski tył — oparcie fotela dokładnie otaczające plecy pozwoli Ci komfortowo pracować zza biurka i korzystać z komputera. Wysoka jakość oparcia także ma znaczenie — produkty obite w welur są miłe w dotyku i komfortowe, a materiał ten pasuje zarówno do eleganckich, jak i nowoczesnych wnętrz. Fotele biurowe obrotowe powinny także dobrze trzymać się podłogi i mieć podłokietniki.