Narzuty na łóżko, które odmienią sypialnię

Narzuty na łóżko, które odmienią sypialnię

Narzuta na łóżko jest czymś, dzięki czemu łatwo i szybko można odmienić wystrój sypialni. Dodatkowo może ona służyć jako okrycie w czasie chłodnych zimowych wieczorów. Na rynku można znaleźć najróżniejsze narzuty na łóżko, wykonane z grubych i ciepłych materiałów, satynowe czy bawełniane. Czym się kierować przy kupnie? Jak wybrać dla siebie najlepszą narzutę? I jak o nią dbać, aby zawsze ładnie wyglądała?

Zmierz przez zakupem

Narzuty na łóżko mają różne rozmiary. Najczęściej popełnianym błędem jest kupno kapy o takim samym rozmiarze jak materac. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ na łóżku znajduje się kołdra i poduszki, a narzuta przede wszystkim powinna je w pełni zakrywać, dlatego musi być odpowiednio większa niż sam materac. Jak dobrać prawidłowy rozmiar narzuty na łóżko? Trzeba zmierzyć szerokość i długość łóżka w górnej części materaca, a także odległość od krańca do podłogi. Następnie wysokość dodaje się do długości i szerokości i w ten sposób otrzymujemy bardzo dokładny pomiar. Być może brzmi to jak skomplikowana matematyka, ale w rzeczywistości jest to bardzo proste. Dzięki temu z łatwością wybierzemy dobrze dopasowaną narzutę. Należy także pamiętać o tym, że materiały mogą ulegać kurczliwości, wynoszącej nawet 4%, co w przypadku tkaniny o długości dwa metry będzie bardzo widoczne.

Jaki materiał jest najlepszy na narzutę na łóżko?

Odpowiedzi na to pytanie będzie tak dużo, jak dużo jest użytkowników. Nie da się jednoznacznie określić, że najlepszą tkaniną na narzuty na łóżko  jest bawełna albo, że pod żadnym pozorem nie powinno się kupować narzuty z satyny. To, co najlepiej sprawdzi się w naszym domu jest bardzo indywidualną sprawą. Wszystko zależy od tego, jaką funkcję ma pełnić narzuta. Jeśli ktoś lubi się nią okrywać jak kocem, to zdecydowanie powinien sprawić sobie taką z naturalnego materiału, np. ze wspomnianej wcześniej bawełny, która jest miła w dotyku. Natomiast jeśli komuś zależy na dekoracyjności, powinien zdecydować się na narzutę z tkanin syntetycznych, które zdecydowanie lepiej znoszą zabrudzenia, dzięki czemu dłużej wyglądają jak nowe. Szeroki wybór narzut na łóżko można znaleźć tu: https://dekorowisko.pl/narzuty-na-lozko

Jak prać narzuty na łóżko?

Większości narzut nie zaszkodzi pranie w pralce. Optymalny będzie program do delikatnych tkanin z niezbyt dużą ilością obrotów na minutę. Dodatkowo warto dokładnie zapoznać się z instrukcją prania umieszczoną na metkach. Pamiętajmy o tym, że po zakończeniu prania należy od razu wyjąć kapę z pralki i od razu rozwiesić ją do wyschnięcia. W Ten sposób unikniemy ciężkich do wyprasowania zagnieceń.