Jaką bramę garażową wybrać?

Jaką bramę garażową wybrać?

Jaką bramę garażową wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. W niniejszym artykule omawiamy podstawowe informacje na temat bram garażowych ogólnie.

  1. Bramy garażowe – jakie są rodzaje?
  2. Jakie zalety mają bramy garażowe segmentowe?

Dobra brama garażowa to taka, która nie tylko gwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo, ale także i właściwy komfort termiczny w środku garażu. Warto decydować się na takie bramy garażowe, które są również łatwe w użytkowaniu. Ostatnim aspektem jest wygląd – ważne jest, aby brama garażowa pasowała do elewacji całego domu. Aby jednak mieć pewność, że zdecydujemy się na odpowiednie rozwiązanie, na początku należy zapoznać się ze wszystkimi konstrukcjami, które są aktualnie dostępne na sprzedaż. Następnym krokiem jest dopasowanie optymalnej bramy garażowej zarówno do własnych potrzeb i wymagań, jak i miejsca, w którym brama będzie montowana. Jaką bramę garażową zatem wybrać?

Bramy garażowe – jakie są rodzaje?

Dziś na rynku można znaleźć wiele typów bram garażowych. Do najpopularniejszych zalicza się bramy segmentowe, rolowane, uchylne oraz rozwierne. Najczęściej zainteresowani wybierają bramy garażowe segmentowe, które składaj się – jak sama nazwa wskazuje – z segmentów połączonych odpowiednimi zawiasami i zabezpieczonych uszczelkami, których celem jest ochrona przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. Jeśli interesują Cię bramy segmentowe, dobrej jakości rozwiązania znajdziesz na stronie https://www.roletyalu.pl/kategoria/bramy w atrakcyjnych cenach.

Bramy rolowane składają się ze skrzydła rolowanego, które zwykle produkuje się z wąskich lameli. Lamele te tworzą odpowiedni pancerz, a samą bramę otwiera się na takiej zasadzie, że jej pancerz nawija się na specjalny wał umieszczony w kasecie. Kasetę natomiast montuje się z reguły tuż nad otworem garażowym. Do zalet bramy rolowanej zalicza się to, że zajmuje niewielkie miejsca i gwarantuje świetną termoizolację. Wadą natomiast jest to, że przy bramach rolowanych konieczne jest wyższe nadporoże na kasetę.

Standardowe bramy uchylne to rozwiązania ze sztywnym skrzydłem zamontowanym na prowadnicy. Do zalet niniejszego rozwiązania zalicza się łatwy montaż oraz możliwość zastosowania tej opcji w garażach z niskim nadporożem. Przy bramach uchylnych trzeba jednak zapewnić odpowiednią przestrzeń przed wjazdem, co dla niektórych użytkowników uważane jest za wadę. Minusem tego rodzaju bram jest także gorsza szczelność w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

Tradycyjne bramy rozwierne to modele, które składają się z dwóch skrzydeł rozwieranych na zewnątrz. Do zalet takiego rozwiązania zalicza się prostą obsługę i niską cenę. Do wad natomiast konieczność zapewnienia odpowiedniej przestrzeni na podjeździe, gorszą izolację oraz trudności, z jakimi trzeba mierzyć się, kiedy mamy zaśnieżony podjazd.

Jakie zalety mają bramy garażowe segmentowe?

Jak już wspominaliśmy, bramy garażowe segmentowe są aktualnie najchętniej wybieranym rozwiązaniem. Składaj się ze specjalnych paneli, które szczelnie łączy się ze sobą odpowiednimi zawiasami. Skrzydło bramy porusza się przede wszystkim po bocznych pionowych i poziomych stropowych szynach. W ofercie na wspomnianej wyżej stronie dostępne są rozwiązania wyróżniające się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła. To doskonała opcja dla domów energooszczędnych. Sama brama segmentowa ma odpowiednie mechanizmy, których celem jest nie tylko poprawienie komfortu użytkowania, ale także bezpieczeństwo. Pianka poliuretanowa, którą wykorzystuje się jako wypełnienie bramy segmentowej, gwarantuje doskonałą izolację. Dzięki temu brama segmentowa skutecznie chroni przed utratą ciepła, a to z kolei przyczyni się do zwiększenia oszczędności, jeśli chodzi o ogrzewanie domu.

Do zalet bram segmentowych zalicza się atrakcyjny wygląd, świetną termoizolację i uszczelnienie, łatwy montaż, korzystną cenę oraz to, że nie zajmuje zbyt wiele miejsca i nie trzeba zapewniać jej odpowiedniej przestrzeni przed garażem, aby móc ją w ogóle użytkować.

Jeśli jesteś zainteresowany bramami segmentowymi, koniecznie sprawdź rozwiązania z automatyką. Dlaczego? Standardową bramę segmentową otwiera się za pomocą klamki lub rączki. Wygodniejszą opcją będzie napęd oraz możliwość sterowania bramą z pilota. Dzięki temu, aby wjechać do garażu, nie musisz właściwie wysiadać z ciepłego pojazdu zimową porą czy w trakcie ulewy. Więcej informacji na temat automatycznych bram garażowych znajdziesz w artykule na stronie http://perfectpolish.pl/dlaczego-warto-miec-automatyczna-brame-garazowa/, na która już teraz serdecznie zapraszamy!

Garażowe bramy segmentowe to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań, jeżeli chodzi o drzwi garażowe. Otwieranie bramy można sobie ułatwić, ponieważ dostępne jest praktyczne rozwiązanie w postaci automatycznego otwierania bramy. Jest to nie tylko oszczędność miejsca, ale też brak konieczności ręcznego otwierania drzwi za każdym razem, gdy chce się skorzystać z samochodu.