Ćwiczenia palców w pisaniu bezwzrokowym

Ćwiczenia palców w pisaniu bezwzrokowym

Przed każdym wysiłkiem należy rozgrzać zaangażowane weń partie mięśni i stawów. Nie inaczej jest w przypadku pisania bezwzrokowego. Poniżej prezentujemy zestaw ćwiczeń, dzięki którym osiągniesz mistrzowskie wyniki.

Nadgarstki

Rozgrzewkę należy rozpocząć od pracy nad nadgarstkami odpowiadającymi za ruchy całych dłoni. Wyciągamy dłonie przed siebie i przekręcamy je ze strony wewnętrznej na zewnętrzną. Wykonywane ruchy będą przypominały wkręcanie żarówki. Ćwiczenie należy wykonywać przez około minutę.

Palce

Bezwzrokowe pisanie na komputerze oznacza bardzo intensywną pracę palców. Osoby pracujące przy komputerze zawodowo mogą łatwo przemęczyć stawy i mięśnie palców, jeśli te nie będą właściwe rozgrzane.
Na początek kładziemy jedną dłoń na płaskiej powierzchni. Następnie powoli podnosimy jeden palec możliwie jak najwyżej, po czym powoli opuszczamy do początkowego położenia. Czynność powtarzamy po kolei ze wszystkimi palcami.
Kolejne ćwiczenie również wymaga położenia dłoni na płaskiej powierzchni. Rozciągamy wszystkie pięć palców tak, jak to możliwe. Przez kilka sekund trzymamy je w najszerszej pozycji, po czym wracamy do punktu wyjścia.
Dobrą inwestycją będzie piłeczka rehabilitacyjna. Ćwiczenie polega na jej maksymalnie mocnym ściskaniu. Regularne korzystanie z tego ćwiczenia prowadzi do poprawy krążenia krwi w dłoni.

Podane ćwiczenia najlepiej wykonywać przed przystąpieniem do pisania oraz w chwili, kiedy zaczniemy odczuwać dolegliwości spowodowane intensywną pracą palców. Bezwzrokowe pisanie na komputerze na niewiele się zda, jeśli wykorzystywane doń dziesięć narzędzi szybko się zużyje.