Bezpieczeństwo, wygoda, komfort użytkowania – szafy aktowe

Bezpieczeństwo, wygoda, komfort użytkowania – szafy aktowe

Szafa metalowa to najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w biurach, szczególnie w tych miejscach, gdzie przechowywane są dokumenty oraz inne ważne firmowe przedmioty. Metalowe szafy biurkowe zapewniają bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Czym wyróżniają się szafy aktowe?

Szafy aktowe metalowe wykonane z blachy stalowej lub innych podobnych jej materiałów to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w pomieszczeniach biurowych. Tego typu meble są wyjątkowo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W momencie odpowiedniego zabezpieczenia, zastosowania właściwego zamka stają się one trudne do sforsowania, co sprawia, że świetnie sprawdzają się jako miejsce przechowywania różnego rodzaju materiałów, dokumentów, kartotek, akt, jak również prywatnych przedmiotów należących do pracowników.

Szafy metalowe biurowe czy wykonane z innego materiału?

W biurach można oczywiście postawić na szafy z przeszklonymi drzwiami, designerskie meble drewniane lub wykonane z innych materiałów. Jeśli jednak zależy ci na bezpieczeństwie przechowywanych w środku dokumentów, szafa metalowa jest najlepszym rozwiązaniem. Świadczy o tym fakt, że przez wiele lat nadal jest jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań do biura. Przede wszystkim metalowa szafa to gwarancja bezpieczeństwa, trwałości, odporności na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. To także mebel o długiej żywotności, co nie jest bez znaczenia. Świetnie tego typu rozwiązanie sprawdzi się w księgowości, w dziale HR, ale także szeregu innych miejsc firmy, gdzie przechowuje się duże ilości dokumentów.

Szafa metalowa: żaluzjowa, z drzwiami chowanymi, aktowa, aktowo-kartotekowa

Metalowe szafy biurowe występują w wielu modelach. Dzięki temu szafki metalowe bez problemu można dostosować do potrzeb wynikających z charakterystyki konkretnego pomieszczenia, jak i podejmowanych w nim zadań. Regulowane, przestawne półki to standard w nowoczesnych, podstawowych modelach szaf aktowych. Rozwiązań jest jednak zdecydowanie więcej. Podstawowa szafka metalowa może przybierać formę:

  • szafy aktowej, 1- lub 2-drzwiowej z odpowiednim zamykaniem, klamką obrotową, półkami regulowanymi,
  • szafy aktowej z dodatkową skrytką, w której umieszczony może zostać np. sejf,
  • szafy aktowo-ubraniowej, gdzie pracownicy mogą również przechowywać swoje prywatne rzeczy,
  • szafy żaluzjowej, która świetnie sprawdza się przy ograniczonej przestrzeni i chęci maksymalnego wykorzystania potencjału miejsca,
  • szafy aktowej z drzwiami chowanymi, przesuwnymi,
  • nadstawki do szafy (w tym modelu żaluzjowego).