Jak pomóc agentowi nieruchomości?

Jak pomóc agentowi nieruchomości?

Załóżmy, że podjęliśmy decyzję o kupnie nieruchomości i co więcej, poczyniliśmy już w tym kierunku pewne kroki. Jakie? Na przykład znaleźliśmy najlepszego w mieście agenta nieruchomości, który ma znaleźć dla nas perełkę.

 

Kupno mieszkania to przecież dla niego gratka. Niby tak, ale – czy możemy mu jakoś pomóc? Tak, by mieszkanie było naprawdę wyjątkowe, a nawet więcej – szczególnie wyjątkowe. Z pewnością pomocne będzie określenie naszych planów na przyszłość: czy jest w nich miejsce na drugą osobę, dzieci, zamieszkanie ze starzejącymi się rodzicami? To bardzo ułatwi kupno. Mieszkania często odzwierciedlają również nasz styl życia – wspomnijmy o naszym agentowi.

 

Czy lubimy wolność, uprawianie sportu, zieleń, konkretne sąsiedztwo, widoki, komunikację? Pamiętajmy też, że agent powinien mieć dość dobrze sprecyzowane oczekiwania finansowe i zapytajmy samych siebie, czy jesteśmy w stanie je spełnić? I czy on wie o naszych – czego szukamy i w jakiej cenie. A gdy już zdecydujemy się na kupno, mieszkania naszych marzeń albo przynajmniej oczekiwań, cieszmy się nim nocą i dniem.