Dlaczego warto zainstalować alarm domowy?

Dlaczego warto zainstalować alarm domowy?

Posiadacze segmentów czy domów jednorodzinnych powinni bezwzględnie wyposażyć się w alarm domowy. Zapewnienie bezpieczeństwa swojej rodzinie oraz majątkowi to nadrzędny cel, w którym alarm spełni swoją funkcję. Z pewnością słyszałeś o historiach, kiedy podczas nawet krótkiej nieobecności właścicieli zostali oni obrabowani ze sprzętów i pieniędzy. Jeżeli chcesz uchronić się przed takim czarnym scenariuszem – wykaż się proaktywną postawą i zwróć uwagę na to, czym są alarmy domowe, jak działają i jak mogą pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa Tobie i Twojej rodzinie.

1. Dlaczego warto zakładać alarm w domu jednorodzinnym?

2. Jak działa alarm w domu?

3. Jakie są główne elementy systemu alarmowego?

4. Jak wybrać odpowiedni alarm do domu?

Dlaczego warto zakładać alarm w domu jednorodzinnym?

Dom to z reguły synonim bezpieczeństwa. Życie pisze jednak różne scenariusze i niekiedy pokazuje, że ten idylliczny obraz może zniszczyć włamanie grupy złodziei. Dzięki zdobyczom współczesnej technologii można z powodzeniem uchronić się przed tym scenariuszem – wystarczy wyposażyć się w odpowiedni alarm.

Zakup takiego urządzenia to niezbędny krok w drodze do zapewnienia bezpieczeństwa nie tylko Tobie, ale Twojej rodzinie i zgromadzonemu dobytkowi.

Jak dowodzi praktyka – do włamań dochodzi najczęściej w trakcie nieobecności mieszkańców. Złodzieje z reguły bacznie obserwują dom i jego mieszkańców przez kilka dni lub nawet tygodni zanim przystąpią do działania. W ten sposób poznają nie tylko zwyczaje domowników, ale i rozkład ich dnia. Do napadu dochodzi zwykle w chwili, gdy są na wakacjach lub w pracy.

Jeśli zatem chcesz uchronić się przed utratą mienia – to właśnie alarmy domowe będą w stanie zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Jak działa alarm w domu?

Teraz, kiedy już wiesz, dlaczego powinieneś zainstalować alarm w swoim domu wyjaśnimy Ci czym powinieneś się kierować.

Punktem wyjściowym Twoich rozważań powinno być określenie swoich potrzeb – jeżeli bowiem chcesz zabezpieczyć swój dom skutecznie przed złodziejami – wówczas powinieneś zainteresować się alarmami domowymi, w których czujka ruchu z alarmem zostanie uruchomiona w chwili nieuprawnionego wejścia do domu. Polecanym rozwiązaniem jest także mini alarm bezprzewodowy – z łatwością zainstalujesz go na framugach okien oraz w futrynie drzwiowej. Taki alarm z czujnikiem ruchu sprawdzi się także w sklepach.

Głośny i nieprzerwany system alarmu zostanie aktywowany przy próbie nieuprawnionego wejścia do domu – to skutecznie odstraszy włamywaczy i zmusi ich do jak najszybszego odwrotu. Dobrym pomysłem jest także instalacja alarmu na ogrodzeniu – nie pozwoli to bowiem nawet wtargnąć na teren posesji.

Jakie są główne elementy systemu alarmowego?

Najczęściej spotykane elementy w systemach alarmowych obejmują m.in.:

– centralę alarmową – jest ona odpowiedzialna za kontrolowanie stanu konkretnych elementów takich jak np. czujników alarmowych czy też sygnalizatorów. Odpowiada za działanie całego systemu oraz dokonywanie analizy sygnałów alarmowych. Ważne jest także włączenie sygnalizacji dźwiękowej oraz informowanie o całym zajściu. Centrala jest dość skomplikowanym tworem, na który składa się nie tylko okablowanie, ale i czujniki, które zagwarantują właściwą pracę całego systemu.

Centrala jest odpowiedzialna za działanie każdego systemu alarmowego. Do jej zadań należy m.in. sterowanie całego urządzenia, zbieranie sygnału oraz przetwarzanie ich. Innymi słowy – stanowi właśnie o bezpieczeństwie obiektu, który ochrania.

Manipulator centrali alarmowej swojego rodzaju centrum obsługi każdego alarmu domowego. Manipulator czyli klawiatura umożliwia nie tylko uzbrojenie, ale i rozbrojenie urządzenia. Pokazuje także podstawowe urządzenia związane z obsługą systemu i konkretnych urządzeń, a także zaistniałych zdarzeń (usterki czy uruchomione alarmy).

Posługiwanie się tym systemem jest proste i intuicyjne – nastawione na to, aby nawet rozbudzony domownik nie miał najmniejszych trudności z wykryciem ewentualnego problemu oraz jego usunięciem.

Czujniki ruchu są instalowane w ścianie lub suficie, a ich zadaniem jest wykrycie ruchu w danym pomieszczeniu.

Sygnalizatory instalowane wewnątrz domu i na zewnątrz wytwarzają dźwięk oraz optyczne sygnały, które informują o zdarzeniu.

Dialer pomaga w powiadomieniu właściwych osób o konkretnym zdarzeniu, które doprowadziło do aktywowania alarmu.

Jak wybrać odpowiedni alarm do domu?

System zwykły, czy może z monitoringiem? To, jaki chcesz wybrać system alarmowy do swojego domu zależy w dużym stopniu od kwoty, jaką chcesz na niego przeznaczyć oraz stopnia ochrony, jaki chcesz zapewnić. Innym czynnikiem, który wpływa na cenę i model jest również to, czy chcesz zdecydować się na ochronę domu piętrowego czy parterowego.

Sporym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się systemy alarmowe przypominające sprzęty do sterowania całym budynkiem. Taki inteligentny alarm ułatwia wydzielania konkretnych stref, które mają być chronione oraz pozwala na sterowanie nim z dowolnego miejsca na ziemi.